41 відсоток респондентів у віці від 18 до 24 років хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання. Такі результати показало лпитування "Левада-Центру", результати якого опублікували в понеділок, 4 лютого. 

В середньому по Росії частка охочих переїхати за кордон становить 17 відсотків. Таким чином молодь вдвічі частіше, ніж населення РФ в середньому, заявляє про готовність емігрувати.

З іншого боку, число тих, хто "безумовно не збирається емігрувати", за даними опитування, також зросла, їх частка склала 61 відсоток.

При цьому була показова залежність відповідей від політичної активності опитаних. Ті, хто хотіли б активніше брати участь в політиці, частіше демонстрували "еміграційні настрої". 24 відсотки політично небайдужих респондентів заявили про готовність емігрувати. Серед опитаних, які не проявляли інтерес до політичного життя країни, цей показник становив 14 відсотків.

Аналогічна тенденція спостерігається і при порівнянні соціальних груп громадян, які відчувають себе під захистом закону і навпаки не сподіваються на закон: 10 відсотків проти 21 відсотка відповідно.

Важливим фактором, що впливає на ступінь готовності до виїзду за кордон виявився і рівень доходу населення. Серед жителів Росії, які хотіли б "жити так, як живе середня сім'я в Західній Європі, США", кожен четвертий (27%) замислюється про переїзд за кордон на постійне місце проживання.

А от серед опитанних, які дотримуються стратегії - "вижити, нехай на самому примітивному рівні існування", частка тих, хто хотів би емігрувати, становила 18 відсотків. 

Опитування проводилося з 13 по 19 грудня 2019 року серед 1600 осіб з числа міського і сільського населення по всій Росії.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email