Верховній Раді пропонують ввести нове свято на честь створення Православної церкви в Україні, зробивши цей день вихідним. Про це на своїй сторінці в Facebook написав нардеп Сергій Міщенко, який і зареєстрував законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України», передає УНІАН.

«15 грудня 2018 увійшло в новітню історію України як День духовної єдності України, адже в цей день в Софії Київській відбувся Об'єднавчий собор Української православної церкви. Близько двохсот делегатів (ієрархи, священики і миряни) з трьох православних церков - Української православної церкви Київського патріархату , Української автокефальної православної церкви та Української православної церкви Московського патріархату - утворили Українську помісну православну церкву і був обраний її предстоятель, митрополит Київський і всія України Єпіфаній», - написав він.

Нагадаємо, що предстоятелем УПЦ було обрано митрополита Переяславського і Білоцерківського Єпіфанія. Він переміг більшістю голосів у другому турі. Також розглядалися кандидатури митрополита Вінницького і Барського Симеона з УПЦ Московського патріархату і єпископа Вишгородського і Подільського Володимира (Черпака) з УАПЦ.

Print Friendly, PDF & Email