14 листопада відбудеться спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН щодо створення механізму компенсації Україні збитків, завданих збройною агресією РФ.

Про це повідомили у міністерстві юстиції України.

Над розробкою механізму вже кілька місяців працює робоча група спеціалістів під керівництвом Андрія Єрмака, керівника Офісу Президента України.

У групі співпрацюють представники Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ, Офісу Президента, фахівці з міжнародного права.

Сесія ООН розпочнеться о 17:00 за Києвом

“Очікуємо принципового рішення ООН по компенсаціях вже наступного тижня. Ми розуміємо, що в Раді Безпеки ООН цю ідею не затвердити, адже там, де Росія має право вето, не існує жодної безпеки. Тому ми обрали шлях отримати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН. Такий документ має рекомендаційний характер, але чим більше країн його підтримають, тим вагомішим він буде. Це демонстрація ставлення світової громадськості, й ми очікуємо, що рішення буде справедливим”, – прокоментувала заступниця Міністра юстиції та учасник робочої групи з розробки компенсаційного механізму Ірина Мудра.

Проєкт резолюції “Сприяння правовому захистові та репараціям Україні” розроблений робочою групою і запропонований українською стороною. Він передбачає визнання державами ООН необхідності створення компенсаційного механізму.

Його мета – відшкодування збитків і шкоди фізичним та юридичним особам, які зазнали втрат через російське вторгнення в Україну.

Крім того, цей механізм передбачатиме виплату компенсацій жертвам війни, родичам загиблих, тим, хто зазнали тортур та сексуального насилля, полоненим тощо. Дозволятиме отримувати компенсації за шкоду, яку було заподіяно майну різних форм власності, а також екології.

Передбачається, що фінансування рішень щодо виплати компенсацій буде вестися завдяки заарештованим активам РФ за кордоном. Наразі мова йде про щонайменше 300 млрд доларів.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email