В Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що українські сили, ймовірно, проводять обмежене тактичне відведення військ у Бахмуті. Проте робити оцінки щодо намірів України стосовно повного відходу з міста ще зарано.

Зазначається, що ЗСУ, можливо, відходять зі своїх позицій на східному березі річки Бахмутка, зважаючи на нещодавні геолокаційні кадри руйнування залізничного мосту через річку на північному сході Бахмута.

Як зазначили в ISW, геолокаційні відеозаписи показали, що сили ПВК Вагнер продовжували просуватися у північно-східній частині Бахмута і вчора, 5 березня, просунулися в районі залізничної станції Ступки.

Повідомляється, що станом на 4 березня російські війська ще не перетнули річку Бахмутка в центральній частині Бахмута, а російські блогери стверджували, що вагнерівці відтіснили українські позиції до центральної частини Бахмута. Поки що незрозуміло, чи планують українські війська утримувати позиції на західному березі річки Бахмутка.

Аналітики ISW вважають, що українська оборона Бахмута залишається стратегічно обґрунтованою, оскільки "продовжує поглинати російську живу силу та техніку тоді, як українські війська не зазнають надмірних втрат".

"Українські війська навряд чи вийдуть з Бахмута одразу. Вони можуть продовжувати поступовий відхід з боями, щоб виснажити російські війська у міських боях. Російські війська навряд чи швидко отримають значні територіальні успіхи при веденні війни у місті, яка зазвичай вигідна для тих, хто обороняється, і може дозволити українським військам завдати значних втрат наступаючим російським підрозділам, навіть якщо українські війська активно відступатимуть", - йдеться у звіті ISW.

Зазначається, що центр міста Бахмут розташований на західному березі річки Бахмутка. Російським військам доведеться вести бої через цю територію, якщо вони не зможуть просунутися безпосередньо на північ чи південь від Бахмута.

Військові аналітики припускають, що такі міські умови та особливості річки можуть зіграти на руку українським силам, якщо зможуть утримати лінію від Хромового до траси Т0504 Бахмут-Костянтинівка. Українська оборона позицій біля Хромового та на Т0504 може змусити російські війська вести бої через міську місцевість центральної частини Бахмута, що може призвести до значних затримок та втрат для російських сил та прискорити кульмінацію російського наступу.

За висновками експертів ISW, міські бої в Бахмуті можуть ще більше виснажити російські сили, як це сталося після відходу українських військ з лінії Сєвєродонецьк-Лисичанськ, що фактично поклало край наступальним операціям РФ у Луганській та Донецькій областях влітку 2022 року.

Print Friendly, PDF & Email