В Україні буде важка зима. Без винятку для всіх. Російський терор цивільних не несподіванка, а сурова реальність війни. Щоб вистояти, ми маємо підготуватися якомога краще та пам’ятати, що відсутність світла, води, опалення – тимчасове, а російське рабство – це назавжди. І шкоди від нього набагато більше ніж від усіх страждань нашої визвольної війни.

Будемо відверті, з 24 лютого сутність росії – країни терориста відкрилася для всього світу. Українців неодноразово попереджували про те, що росіяни будуть знищувати нашу критичну інфраструктуру напередодні зими. Не треба бути Шерлоком, щоб розуміти, що під час морозів будуть такі ж, або ще більші атаки на цивільні об’єкти. Вже зрозуміло, що перші прильоти були по електричній інфраструктурі, наступні будуть ще й на котельні та на насосні станції. Усвідомлення цього дає шанс пересічному мешканцю краще підготуватися до майбутніх подій та будь-яких обтяжень війни. Це базовий закон виживання.

Що далі? Сподіватися на краще та готуватися до гіршого. Не має такої кнопки, яка поверне людяність росіянам. Також й жалітися й скиглити немає сенсу. Це тільки живить російську пропаганду та показує ефективність російського терору, і тоді він буде посилюватися з новою силою. Пам’ятайте, наші електрики, комунальники та бізнес роблять все можливе, аби у нас були всі блага цивілізації. Вони цивільні герої України.

На 9 місяць повномасштабної війни з підступним та суттєво переважаючим за ресурсами ворогом, українці мають високий рівень адаптації до реалій та ефективно мінімізують наслідки бомбардувань та обстрілів. Це викликає у шок у росіян, бо ламає їм всі карти –  залякування українців не працює так, як очікували на росії. Все, що потрібно від нас  – це добре робити свою справу, не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, допомагати один одному та підтримувати ЗСУ. В концтаборах є і світло, і стабільність і годують безкоштовно. Та жоден російський терор не змінить того, що українці – нація вільних людей, які живіть у вільній країні. Подобається комусь це чи не подобається на росії, проте це факт незаперечний.

 

Головне розуміти, чому це відбувається.

Зараз успіхів на фронті у росіян не має і в вочевидь не буде. Багато ударних угрупувань рф було розбито. Росіян вже вибили з Києва, Чернігова, Сум, Харкова та Херсону. Потенціал їх подальшого наступу зменшується. Мобіки, яких зараз кинула рф на  фронт, здебільшого не вміють та не хочуть воювати. Їх армія деморалізована та малозабезпечена, в суспільстві руйнується міф про потужність росії, а війна все ближче підбирається у глибину рф та звичайних росіян.

Фактично росія вже зазнає поразки – тому їм життєво необхідно витримати паузу, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ та відновити ресурси для ведення війни та наступу. Підготувати резерви, налаштувати нові лінії з виробництва зброї, ракет, дронів та амуніції для фронту та з грудня по травень здійснити повторну спробу наступу.

Російські удари по критичній інфраструктурі та відкритий терор мирного населення – частина плану аби змусити Україну до переговорів та виграти час на відновлення сил для цього. Російській армії зараз немає що протиставити ЗСУ на полі бою і саме тому росіяни вважають, що відверта тактика терору мирного населення України спрацює.

Проте вони не хочуть миру, вони хочуть захопити та зневолити всю Україну. Бо без України не може існувати рашистської імперії. Вони зробили свій вибір давно, готувалися роками до повномасштабного вторгнення і не будуть відступати, поки не отримають поразку на полі бою, а від неї в усіх інших аспектах. Для росіян, тероризм стосовно мирного населення - це лише інструмент для досягнення власних цілей, яким вони звикли користуватися. На цьому путін став очільником кремля, на цьому і закінчить.

Міфи російської пропаганди руйнуються, професійна армія розбита, культ вождя занепадає, економіка зазнає суттєвих втрат, а дипломатія взагалі вже померла. Країна вигнанець та терорист – це вже не стереотип, а офіційний статус росії. І всі ці трансформації відбулися всього за 9 місяців війни, яку вони планували десятками років. Далі гірше, і путін це розуміє.

На росії готується підґрунтя для боротьби за владу у кремлі, всі «розумні» вже розуміють чим це має скінчитися і вже починають прораховувати подальші дії, як скинути усю провини на путіна.

Санкції проти росії будуть посилюватися, її ізоляція також. На росію чекає кілька значних ударів від ЗСУ та на міжнародній арені. Крім того, скоріш за все ОДКБ у 2023 році не буде існувати. Бо їх договір «колективної безпеки» не працює. Вони воюють навіть з собою.

З кожним днем путін та росія  стають  слабшими і весь світ це відчуває. Відтягуючи неминучу участь Каддафі, путін зробить свій останню спробу врятуватися, підняти ставки та піти ва-банк, щоб зафіксувати бодай якийсь статус-кво. За словами джерел у російському військовому керівництві, кремль ухвалив рішення про радикальне "вирішення" питання щодо повноцінного втягування білорусі у війну. Та навряд чи це допоможе божевільним диктаторам Лише прискорить падіння їх режимів. Вони не здолали нас тоді, тим паче не зможуть і зараз.

Без заперечень, мабуть, це буде  найважча зима для українців. Нам всім ще доведеться багато чого витримати та подолати. Та темряву завжди перемагає світло, а добро завжди перемагає зло. Якою складною не була б зима для українців, вона скоріш за все буде останньої для путіна та його режиму. Крах рашизму вже близько. Україна залишиться вільною та розквітне у сім’ї союзу європейських народів.

Стоїмо. Переможимо.

Олександр Казмірішин

Print Friendly, PDF & Email