Президент Володимир Зеленський в ході зустрічі з французьким колегою Еммануелем Макроном говорили про військову допомогу Франції, її участь у "коаліції винищувачів" та вступ України до НАТО. Про це у понеділок, 15 травня, повідомляє прес-служба Офіса президента України.

Зазначається, що пріоритетним питанням було надання Францією військової допомоги Україні, зокрема першочерговим потребам для зміцнення обороноздатності та захисту українського неба.

"Було обговорено практичну взаємодію з Французькою Республікою для посилення потенціалу сил оборони України, необхідного для ефективного контрнаступу й звільнення окупованих територій", - йдеться в публікації.

Крім цього, Зеленський висловив надію, що Франція підтримає спільне рішення країн щодо "коаліції винищувачів".

Також президенти обговорили питання взаємодії для ефективної реалізації української формули миру.

"Глава Української держави висловив сподівання на залучення до Глобального саміту миру, який має відбутися цього року, за участі якомога більшої кількості країн світу, зокрема держав Глобального Півдня. Він подякував Еммануелю Макрону за його дипломатичні зусилля, спрямовані на припинення Росією війни проти України та досягнення справедливого миру на основі української формули миру", - йдеться у повідомленні.

Обговорювалось і питання підтримки Францією європейської та євроатлантичної інтеграції України. Зазначається, що Зеленський окремо наголосив на тому, що Україна очікує на конкретні політичні рішення Вільнюського саміту НАТО у відповідь на заявку України на членство в Альянсі.

Print Friendly, PDF & Email