Лідери двох країн обговорили питання безпеки, і політичні, і санкційні, і економічні, і гуманітарні. Також Японія має намір приєднатися до відновлення України після війни.
Президент Володимир Зеленський заявив, що під час зустрічі з прем'єр-міністром Японії Фуміо Кішідою почув конкретну готовність цієї країни працювати разом, щоб мобілізувати світ для міжнародного порядку, захисту від агресії та російського терору. Про це Зеленський розповів у своєму вечірньому зверненні у вівторок, 21 березня.

"сьогодні я почув також і цілком конкретну готовність Японії працювати разом із нами, щоб іще активніше мобілізувати світ для міжнародного порядку, для захисту від агресії, для захисту від російського терору. Дякую, Японія!", - сказав Зеленський.

Він назвав переговори з Кишидою доволі продуктивними. Зеленський підкреслив, що цей візит відбувається у той час, коли Японія головує у Великій сімці демократичних держав.

"З урахуванням міцності Японії, лідерства цієї держави в Азії у захисті миру й міжнародного порядку, заснованого на правилах, а також відповідальності Японії як головуючої в Групі семи наші сьогоднішні переговори справді можуть дати глобальний результат.
Ми обговорили й безпекові питання, і політичні, і санкційні, і економічні, і гуманітарні. Є готовність Японії долучитися до нашої відбудови – бути лідером у цих економічних та інфраструктурних процесах", - підкреслив Зеленський.

Він нагадав про те, що прем'єр-міністр Японії розпочав свій візит до України з відвідин Бучі, а також відвідав Стіну пам'яті у Києві, біля Михайлівського собору, вшанував воїнів, які загинули за Україну.

Print Friendly, PDF & Email