Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки своєї поїздки до Європи та розповів про результати проведених переговорів.
Попередній тиждень став "потужним" з точки зору політичних домовленостей. Обговорювалося постачання озброєння в Україну, політична, економічна підтримка нашої країни. Про це у понеділок, 13 лютого, розповів президент України Володимир Зеленський, таким чином підбивши підсумки своєї поїздки до Європи.

Президент повідомив, що під час переговорів у Британії вдалося досягти важливого розуміння з Лондоном щодо далекобійної зброї та необхідності прискорити постачання танків.

"Є хороша домовленість щодо артилерії та боєприпасів. Є повне розуміння позицій один одного в питанні сучасної бойової авіації. І я дякую всім нашим британським друзям, дякую прем'єр-міністру Сунаку за розпочату роботу, зокрема в авіаційному напрямі", - сказав глава держави.

Також сильними він назвав переговори у Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

"Ми говорили утрьох дуже відверто, і це дозволило знайти загальне розуміння перспектив у цій війні", - заявив Зеленський.

За його словами, досягнуті домовленості значно спростять вирішення оборонних питань.

Говорячи про свою поїздку до Брюсселя, Зеленський наголосив на його унікальності і зазначив, що подібних прийомів України на такому рівні ще не було.

"Вперше така увага до України, вперше - зустріч одразу з усіма лідерами Європи та плюс ще серія розмов з європейськими лідерами - максимально динамічних, змістовних та позбавлених зайвої політизації", - наголосив президент.

Він зазначив, що в ході переговорів з кожним лідером вдалося проговорити суто ті речі, які є важливими для наших відносин і для європейської спільноти в цілому. Не було жодної порожньої розмови.

Також Володимир Зеленський згадав візит до Польщі, де він зустрівся із головою Польщі Анджеєм Дудою.

"Ми обговорювали танки та іншу зброю для захисту землі; літаки та інші засоби захисту у небі", - заявив Зеленський.

Він додав, що також було обговорено ситуацію в регіоні в цілому.

Print Friendly, PDF & Email