На фінансування оборон і безпеки наступного року мають закласти у бюджет щонайменше 1 трильйон 600 мільярдів гривень.

Президент Володимир Зеленський провів нараду з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром фінансів Сергієм Марченком щодо бюджету наступного року. Про це глава держави розповів у відеозверненні в середу, 13 вересня.

Український лідер окреслив основні параметри - те, що повинно бути пріоритетами в бюджеті держави. За його словами, на фінансування оборон і безпеки наступного року мають закласти у бюджеті щонайменше 1 трильйон 600 мільярдів гривень.

"Наступного року ми додаємо значні бюджетні кошти на оборонно-промисловий комплекс - на виробництво зброї в Україні. І на дрони. Причому й на купівлю того, що необхідно за кордоном, і на українське виробництво. Плюс майже 100 мільярдів гривень цілеспрямовано - на виробництво зброї, яким опікується Мінстратегпром, та на українську армію дронів, яка показує дуже хороші, яскраві результати. Я буду все це підтримувати", - сказав Зеленський.

Окремий бюджетний пріоритет, за словами президента, це підтримка ветеранів.

"Зберігаємо пріоритетом і соціальні видатки. Щонайменше 469 мільярдів гривень. Будуть додаткові кошти на систему охорони здоров’я - це щонайменше плюс 24 мільярди до видатків цього року. Буде плюс на систему освіти, передусім на підтримку вчителів і викладачів", - розповів глава держави.

За словами президента, буде суттєва індексація пенсій: "Плануємо на березень, як це й передбачено законом", - сказав він.

Крім того, Зеленський доручив прем’єр-міністру підготувати основу для того, щоб у першому півріччі 2024 року підвищити мінімальну зарплату в Україні.

Print Friendly, PDF & Email