Колишній міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова у вівторок, 27 серпня, булf затриманf в київському аеропорту Жуляни. Інформацію про затримання 66-річної Богатирьової, яка прилетіла до Києва з Мінська, підтвердили в національній поліції України. Екс-глава міністерства підозрюється в розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах.
Про це повідомляє facenews.ua.

Прес-секретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив інформаційному агентству «Укрінформ», що при проходженні Богатирьової прикордонного контролю «на неї спрацювала наша база даних». «Прикордонники встановили, що стосовно неї є доручення від правоохоронних органів і після цього вона була передана співробітникам Нацполіціі», — пояснив Демченко.

14 серпня Голосіївський суд зобов’язав прокуратуру закрити кримінальне провадження проти Богатирьової, оскільки у її справі закінчився термін досудового розслідування і подальші слідчі дії неможливі. У прокуратурі повідомили, що мають намір оскаржити це рішення суду.

За даними Telegram-каналу The Newsroom, екс-міністра затримали, так як з бази даних про осіб, які перебувають у розшуку, її не вилучили.

У 2015 році українська генпрокуратура направила «до компетентних органів іноземних держав запити про надання міжнародної правової допомоги» з метою отримання доказів протиправних дій Богатирьової. У вересні 2016 року генпрокуратура звернулася в київський районний суд для отримання дозволу на проведення заочного провадження стосовно колишнього глави МОЗ у зв’язку з тим, що вона «умисно ухиляється від слідства і суду».

Богатирьова керувала міністерством охорони здоров’я України з кінця грудня 2012 року з кінець лютого 2014 року, під час прем’єрства Миколи Азарова і президентства Віктора Януковича. Крім того, з 2007 по 2012 роки вона займала пост секретаря Ради національної безпеки України.

Print Friendly, PDF & Email