Засуджений до чотирьох років позбавлення волі білоруський журналіст Дмитро Галко втік зі своєї країни в Україну, щоб врятуватися від в’язниці. На своїй сторінці у Facebook він опублікував фото з дитиною і написав, що своєму синові він зараз більш потрібен, ніж виправній установі.

«Громадянине начальнику! Тут така справа, я подумав, що бути старанним мучеником і вчасно з’явитися для відбування покарання за сфальсифікованим звинуваченням — це, звичайно, круто. Є в цьому якийсь пафос і каприз. Але мені чомусь здається, що ось цьому малюкові я поки більше потрібен, ніж вам. Привіт всім людям доброї волі з волі. Чорні промені карми всім, хто робить мене вигнанцем і розділяє з частиною рідних людей, — написав Галко.

Журналіста затримали в листопаді 2017 року, коли його старший син зі своїми друзями відзначав день народження. За даними правоохоронців, Галко тоді чинив опір і двічі вдарив одного зі співробітників міліції.

Сам Галко це заперечує і своєї провини не визнає.

Після цього журналіст разом з сином їздив в український Маріуполь, проте після повернення його знову затримали, в цей раз на кордоні. 17 липня Галко засудили до чотирьох років позбавлення волі.

Його визнали винним за статтею 364 КК «Насильство або загроза застосування насильства по відношенню до співробітника органів внутрішніх справ». Також суд постановив стягнути з нього 850 рублів компенсації для постраждалих.

Як повідомлялося раніше, Генеральний прокурор Юрій Луценко категорично заперечує, що слідчі прослуховують журналістів, а рішенням суду хочуть лише легалізувати прослуховування.

Print Friendly, PDF & Email