Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в перші хвилини широкомасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року обдзвонив командувачів усіх родів військ, а також отримав з-за кордону телефонний дзвінок від "не дуже приємної людини" з вибаченнями. Про це Залужний розповів в інтерв’ю спецпроєкту Дмитра Комарова Рік. За кадром.

"Цей день мені запам’ятався буквально такими двома цікавими моментами: перший момент – те, що буквально, коли це все розпочалось, я обдзвонив кожного командувача, який відповідав за ту чи іншу ділянку. Або я йому казав, що почалося, а він мені – "я зрозумів". Або командувач мені доповідав про те, що вже якісь дії розпочалися, що він виконує. А я казав – тримайся, ти знаєш що робити", - розповів Залужний.

Він також пригадав про дзвінок із вибаченнями з-за кордону, проте відмовився називати ім'я співрозмовника.

"Я буквально о п'ятій годині ранку отримав телефонний дзвінок від людини, яка мені була не дуже приємна. Дзвінок був з-за кордону і ця людина попросила у мене вибачення. І це я запам’ятав. Далі почалась звичайна командирська робота, звичайні командирські будні з безсонними ночами", - повідомив головнокомандувач.

Відповідаючи на питання щодо великої різниці у військовому, економічному та людському потенціалі між РФ та Україною, Залужний зауважив, що це спонукало військове керівництво України ухвалити відповідне рішення.

"Оцей весь комплекс навчань, який ми проводили, оцей весь комплекс задумів, який ми розглянули, наштовхнули нас на думку про те, що у нас є єдиний варіант, який може в даній ситуації спрацювати, і цей варіант полягав в тому, що ми мали в найкоротші терміни завдати противнику максимальних втрат, випустити з нього кров для того, щоб він відмовився від подальших дій на більшій території України. І це спрацювало. Ми вимушені були навіть за рахунок залишення певної частини території витягувати противника, відтягувати його тили, відтягувати його резерви й просто-напросто палити його", - розповів Залужний.

Він також оцінив тактику російських військ. За словами Залужного, росіяни діють, як орда, знищуючи домівки і вбиваючи людей.

"Гірше за все, що я знаю, що у них є для цього можливості робити саме так. У нас дещо інша тактика і дещо інша стратегія. Витрачати уйму боєприпасів для того, щоб зруйнувати свою ж власну інфраструктуру нам немає сенсу", - зазначив головнокомандувач, додавши, що ЗСУ рахують кожен снаряд, кожну міну і кожне людське життя.

Print Friendly, PDF & Email