Країнам Заходу не потрібно озиратися на Росію та її нинішнього лідера Володимира Путіна, ухвалюючи рішення про членство України в ЄС та НАТО. Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на саміті Україна - Оксфорд 2023 року Європейські горизонти для України, повідомляє МЗС у понеділок, 13 березня.

"Не треба озиратися на те, що скажуть у Москві. З Путіним все скінчено. Він виклав усі свої карти на стіл. Він банкрут. Але Україна має перемогти, щоб він не отримав винагороду за все вчинене. Ми обов'язково отримаємо її (перемогу, – ред.) за міцної та своєчасної підтримки партнерів", – заявив Кулеба.

За його словами, членство України в ЄС та НАТО не повинно розглядатися як благодійність або відкуп, оскільки це становить прагматичний інтерес і для самої Європи.

"Членство України в ЄС та НАТО стане гарантією довгострокового миру та стабільності. Натомість невизначеність щодо членства України дуже необачна. Половинчасті рішення, такі як утримання України на периферії або в залі очікування, здатні лише спонукати подальшу російську агресію, не на користь Європи", – вважає Кулеба.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг підтвердив перспективу України в Альянсі. При цьому перемога України у війні є єдиною можливістю інтегрувати країну та повністю включити її до євроатлантичної спільноти.

Print Friendly, PDF & Email