Дана схема була затверджена рішенням Виконкому міської ради щодо Положення про порядок нарахування адресної матеріальної допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих ситуаціях.

Про це пише Інформатор.

Раніше про це говорив також міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час ефіру на ICTV 11 березня.

«Я приведу приклад однієї кримінальної справи, яка розслідується в і, Київської області. Мова йде про підкуп голосів… Один зі штабів провладної команди наймає агітаторів, ті вибирають сто осіб, як правило, найбідніших, йдуть до них в квартири і запитують, чи готові вони підтримати кандидата і, якщо так, то пропонують допомогу. Зі ста осіб 30 говорить «так, ми готові». Цих людей записують, йдуть до райради або в соцзабез зі списком і кажуть керівнику райради, меру виділити цим людям по тисячу гривень, використовуючи кошти програми «Турбота», закладеної в бюджеті», – розповів міністр.

За словами глави МВС, після роздачі грошей співробітники штабу кандидата дзвонили людям і, почувши «правильну» відповідь на питання, за кого вони будуть голосувати, просили дотриматися слова і під час голосування на виборах. Аваков зазначив, що по ситуації у Василькові слідче управління Національної поліції займається розслідуванням кримінальної справи, в рамках якої правоохоронці направляють повістки двом тисячам осіб, які опинилися всередині даної схеми в якості покупця, того, кого купують, або посередника.

Народний депутат України Віктор Романюк у себе в фейсбуці написав, що до цих схем може бути причетним депутат з БПП Ігор Кононенко.

«Коли над Обухівщиною і Васильківщиною кураторство взяв І. Кононенко, разом з ним повернулось все, що було за часів феодалізму імені Т. Засухи: схематоз, рєшалово, криміналітет і саме головне дестабілізація життя цілого регіону і країни в цілому.
Якщо Засуха скуповувала голоси цукром і жомом, то при Кононенку стандарти виросли і скупка голосів здійснюється за бюджетні кошти»,– пише Романюк.

25 січня 2019 року Комісія з питань надання адресної матеріальної допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, одноголосно проголосувала про виділення більше 1,5 мільйона гривень мешканцям Василькова.

Головував на засіданні Комісії міський голова Володимир Сабадаш, а складалася вона загалом з десяти осіб – депутатів міської ради і співробітників Виконавчого комітету міськради. Як свідчить протокол засідання Комісії, який є у розпорядженні ІНФОРМАТОРа, матеріальну допомогу було виділено 904 мешканцям Василькова, а це приблизно 3% від загального числа виборців, які проживають у місті.

Print Friendly, PDF & Email