Президент підписав закон, який поділяє кримінальні правопорушення на кримінальні проступки і злочини. Кримінальним проступком визнається діяння, за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Також змінюється класифікація злочинів на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі та запроваджується спрощена процедура розслідування проступків – дізнання.

Такою собі родзинкою стане криміналізація 130 статті КУпАП – керування авто напідпитку. Це буде нова стаття Кримінального кодексу 286-1: керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Ці нововведення значно розвантажить слідчих, адже до прийняття цього законопроекту лише слідчі здійснювали досудове розслідування за всіма заявами та повідомленнями, в яких містяться відомості про кримінальні правопорушення.

Print Friendly, PDF & Email