У Євросоюзі розглянуть питання про зняття санкцій із чиновників оточення колишнього президента Віктора Януковича, якщо до 6 березня українські правоохоронні органи не нададуть доказів їхніх злочинів.

Про це повідомила голова Комітету у закордонних справах Ради, народний депутат Ганна Гопко, передає «ЮА1 Медіа».

За її словами, у березні збігає термін дії поточних санкцій проти 15 соратників екс-президента, серед яких колишній міністр юстиції Олена Лукаш, екс-віце-прем’єр Сергій Арбузов та колишній генпрокурор Віктор Пшонка.

Нардеп зазначила, що ЄС неодноразово наголошував на тому, що Генпрокуратура не надає необхідну кількість доказів для продовження санкцій.

Якщо правоохоронці не нададуть нові аргументи проти екс-високопосадовців режиму Януковича, з них буде знято заборону в’їзду в країни ЄС, а також арешт із активів.

Раніше повідомлялося, що суд ЄС зняв санкції з нардепа та бізнесмена Сергія Клюєва. На думку суду, ті факти, які надала Генпрокуратура, є недостатніми для подальшої дії санкцій, адже обмеження можуть накладатися на осіб, яких «ідентифікували відповідальними за незаконне привласнення держкоштів».

Print Friendly, PDF & Email