Україна невдовзі втратить понад 29 мільйонів євро. Без європейських грошей залишаться роботи, які велися на 10 контрольно-пропускних пунктах українського кордону ще з 2012 року.

Програма модернізації прикордонних пунктів України із ЄС розпочалась у 2014 році. Туди увійшло 6 інфраструктурних проектів – на кордоні із Польщею, Словаччиною, Румунією та Угорщиною. Загальне фінансування – понад 29 млн євро. В Україні спромоглись витратити лише 2 мільйони. У ЄС вирішили більше не чекати, повідомляє «24«.

«З огляду на затримки із реалізацією проектів, враховуючи наші оцінки та повідомлення держав-членів ЄС, ми прийшли до висновку, що проекти не могли бути завершені в строк. Ці шість проектів зараз перебувають в процесі закриття, виділені на них та не витрачені гроші мають бути відшкодовані», – сказала речниця ЄС Майя Косьянчич.

Роботи в рамках частини проектів розпочалися ще за часів попередньої влади. І вони мали бути завершені ще у 2016 році. І тим не менш результативності у їх виконанні це не додало.

У фіскальній службі виправдовуються бюрократією. Мовляв за останні кілька років фіскальну службу кілька разів переформатовували – з митної служби на Міністерство доходів і зборів, а потім в ДФС. В Уряді вже пообіцяли домовитися про нові проекти для кордону. Без жодної конкретики про суми і дати.

Print Friendly, PDF & Email