Євросоюз опублікував рішення про продовження до 31 липня 2019 року економічних санкцій проти Росії. Текст постанови розміщений в п’ятницю, 28 грудня, в офіційному журналі ЄС, передає DW. Як пояснюють в документі, рішення вступить в силу на наступний день після публікації.

Вперше секторальні санкції проти РФ Євросоюз прийняв в кінці липня 2014 року в зв’язку з «діями Россі, які дестабілізують ситуацію в Україні». З тих пір вони регулярно продовжуються. У Брюсселі нагадали, що термін дії обмежувальних заходів пов’язаний з «повним виконанням мінських домовленостей», які спочатку планувалося реалізувати до 31 грудня 2015 року.

Штрафні заходи поширюються на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори, а також на поставки продукції подвійного призначення.

Обмежений, зокрема, доступ до ринку капіталу для ряду великих російських фінансових інститутів, енергетичних і оборонних підприємств, заборонений експорт і імпорт озброєнь між Росією і країнами ЄС, а також обмежені поставки в РФ технологій і послуг, які можуть бути використані для нафтовидобутку.

Print Friendly, PDF & Email