Європейський Центробанк припинив випуск банкнот номіналом 500 євро, які були введені в обіг в 2002 році. Про це повідомляє Радіо Свобода.

В оновленій серії «Європа» така банкнота відсутня. З 27 січня 2019 17 з 19 національних центральних банків Єврозони більше не випускатимуть в обіг банкноти номіналом 500 євро. Deutsche Bundesbank і Oesterreichische Nationalbank продовжать випускати ці банкноти до 26 квітня.

Вже наявні в обігу банкноти залишаються законним платіжним засобом. Їх також можна обміняти в будь-якому національному банку Єврозони.

Раніше стало відомо, що Канада випустить незвичайну банкноту. Центральний банк Канади випустить в обіг 10-доларову банкноту з вертикальним дизайном. На лицьовій стороні купюри зображено канадська активістка Віола Десмонд, яка в 20 столітті боролася з расовою сегрегацією в країні.

А Нацбанк випускає сувенірну банкноту УНР. Національний банк України 17 грудня 2018 року запланував випуск сувенірної банкноти номіналом сто гривень. Про це повідомляється на сайті держустанови. Купюру створили повністю ідентичною банкноті часів УНР, яка була введена в обіг 17 жовтня 1918 року.

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email