У Європарламенті узгодили резолюцію про визнання росії спонсором тероризму. Голосування об’єднаної Європи та оголошення нового офіційного статусу рф буде наступного тижня. Розглянемо, що  це означатиме та як допоможе у боротьбі з ворогом.

Наразі вже 6 країн офіційно визнали росію терористичною державою. Таке рішення підтримали уряди України, Польщі , Литви, Латвії , Естонії та Чехії, і повністю обґрунтоване як сучасними подіями, так і історичним контекстом. На прикладі України, ми бачимо, що російський терор проти українців не припиняється віками.

  • Голодомор в Україні, організований кремлем – забрав життя від 2 до 6 млн українців.
  • Жертвами «Розстріляного Відродження» 37-38рр – стали близько 260 000 цвіту нації.
  • Тільки у Києві у 1938 році у в'язницях нквд розстрілювали майже 600 осіб за ніч.
  • З 1920 по до 1950-х з України примусово вивезли до Сибіру близько 2,88млн "розкуркулених" селян та членів їх сімей.
  • За співпрацю з бандерівцями з 1944 по 1953р було засуджено 80 000 та депортовано понад 200 000 людей.

І це тільки найвідоміші прояви масового терору проти українців,  не враховуючи безліч поодиноких випадків.

Час іде, а росіяни не змінюються. Сьогодні вони обстрілюють наших цивільних, знищують промисловість, нашу критичну інфраструктуру залишають без світла дитячі лікарні, хоспіси та будинки. Бо росія завжди була країною терористом та здатна воювати тільки з мирним населенням. Блазень кремля та за сумісництвом прес-секретар путіна офіційно визнає, що такі обстріли викликані не бажанням вести переговори з рф, а саме де-факто капітулювати та визнавати анексію росією українських територій.

Нарешті сьогодні світ перестав ігнорувати терористичну природу рф, якій не місце в колі цивілізованих народів та почав прямо про це говорити. Починаючи від суду по збитому росіянами MH17, який тривав 8 років до оголошення офіційного визнання росії – країною терористом.

Визнання росії терористичним режимом стане  світовим прецедентом. Більшість європейських держав офіційно вважатимуть росію – терористом з ядерною бомбою. Цей статус передбачає як політичні, так і економічні для рф.

  • Головне з цього – з терористами не працюють та не спілкуються. Отже, рф поступово виключать з усіх політичних та економічних платформ, пов’язаних з ЄС. А всі так звані друзі кремля у Європі не зможуть публічно підтримувати діалог та просувати інтереси рф.
  • У ЄС також невдовзі ухвалять пакет законів, що дозволить жертвам від такого тероризму вимагати компенсації коштом російських активів у Європі. Це суми в сотні млрд євро. Говорять, що це як раз частина репарацій Україні.
  • Також це ще один крок до поглиблення санкцій проти РФ та посилення обороноздатності європейських країн.
  • Цей статус не пройде без сліду для інших країн та компаній, які хочуть торгувати та співпрацювати з рф. У європейському законодавстві вони вважатимуться «спонсорами тероризму» з усіма наслідками та обмеженнями. Тож, їм доведеться обирати, які ринки для них перспективніше, багатомільярдний ринок ЄС чи росія, яка вже офіційно втратила ознаки ринкової економіки та впевнено крокує до планової.

Кожен такий крок матиме суттєві наслідки для можливості росії вести загарбницьку війну проти України. Це не відбудеться так швидко, як нам би хотілося. Міжнародні інститути, допомога та рішення не такі швидкі, як нам хотілося. Та вони є!  Ми маємо враховувати, що у світі багато тих, хто хоче просидіти на двох стільцях та продовжувати заробляти з рф. А накопичених ресурсів та можливостей у росіян росіян вести війну ще досить багато. Отже, розслаблятися ще зарано. Головна наша сила – це єдність народу у запеклій боротьбі з загарбником. І Україна – переможе!

Олександр Казмиришин

Print Friendly, PDF & Email