Глава Європейської комісії Марош Шефчович зробив пропозицію Україні за новим контрактом на транзит російського газу після 2019 року, — повыдомляють Українські новини.

Після фактичного провалу тристоронніх Україна-ЄС-Росія переговорів по транзиту газу 21 січня в Брюсселі, єврокомісар повідомив, що новий контракт повинен бути мінімум на 10 років, а обсяг щорічного транзиту — на рівні того, який зазвичай забезпечує України, тобто в межах 80 -90 млрд кубометрів на рік.

Переговори щодо транзиту газу через Україну після 2019 року, які проходили в Брюсселі 21 січня на рівні міністрів України, Росії та керівництва Європейської комісії, завершилися практично нічим. Вони тривали лише близько 40 хвилин, замість запланованих трьох годин.

Російська сторона, яка була представлена, зокрема, главою «Газпрому» Олексієм Міллером і міністром енергетики Олександром Новаком, досить жорстко і безкомпромісно запропонувала єдиний варіант — продовження діючого з 2009 року контракту на транзит газу після 2019 року, навіть без будь-яких консультацій.

Пізніше представники української делегації підтвердили журналістам, що саме така пропозиція і прозвучало від глави «Газпрому».

«Міллер тричі зробив акцент на тому, що вони готові продовжити існуючий контракт. Він сказав, що їх можна продовжити без будь-яких експертних консультацій … Просто ці контракти — і вперед», — сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Така пропозиція означає, що Росія абсолютно не бере до уваги, що українське законодавство з 2009 року зазнало істотних змін і на сьогоднішній день адаптоване до європейського.

Дії «Газпрому» Коболєв розцінив, як спробу затягнути переговори з політичних причин.

«За моєю оцінкою, це банальна тактика затягування, до травня або червня, коли буде ясність з політичною ситуацією, щоб потім приймати рішення, що робити висновок, як укладати, з ким укладати», — заявив глава НАК.

Також за словами Коболєва, Європейська комісія зробила українській стороні пропозицію щодо можливих термінів і обсягів транзиту газу після 2019 року. Глава НАК не назвав конкретних цифр, зазначивши, що пропозиція буде проаналізована в уряді України.

«Ми домовилися з Єврокомісією, що навесні, десь в березні або квітні буде наступна зустріч, і ми обговоримо реакцію саме на їх пропозицію», — сказав Коболєв.

Пізніше віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович повідомив, що контракт по транзиту газу через Україну повинен бути мінімум на 10 років, а обсяги повинні зберегтися в межах існуючого.

Print Friendly, PDF & Email