Єврокомісія представить країнам-членам ЄС план різкого збільшення виробництва боєприпасів, повідомляє Spiegel.

Він має забезпечити не лише постачання озброєння Україні, а й поповнення запасів країн Європи.

Єврокомісія має представити документ послам держав-членів у четвер, 2 березня. Він складається з трьох частин.

Перша передбачає негайне збільшення постачання в Україну боєприпасів, зокрема 155-мм артилерійських снарядів. Глава євродипломатії Жозеп Боррель невдовзі запропонує додатковий пакет підтримки на суму 1 млрд євро на постачання таких боєприпасів.

Друга - це спільна закупівля 155-мм снарядів Європейським оборонним агентством EDA, аби заповнити прогалини у запасах країн ЄС та забезпечити постачання для України у довгостроковій перспективі.

Третя складова - забезпечення довгострокового збільшення європейських потужностей з виробництва боєприпасів з урахуванням ситуації з безпекою.

Щодо першої частини, то ЄС діятиме за звичною схемою: держави-члени постачають Україні боєприпаси, а кошти отримують із Європейського фонду миру. Його вже тричі збільшували по 500 млн євро, а торік у грудні ухвалили рішення збільшити до 2 млрд євро.

Друга складова плану Єврокомісії зорієнтована на безпекову ситуацію в регіоні. Оскільки час, коли у Європі був гарантований мир, минув, то настала потреба країнам Євросоюзу (особливо після нападу Росії на Україну) врахувати нові виклики та придбати більшу кількість боєприпасів.

І України, і держави-члени блоку мають об'єднати свої потреби, аби дати чіткий сигнал виробникам озброєння про стабільний попит на таку продукцію.

У Єврокомісії висловили сподівання, що спільне замовлення спричинить зниження цін. 25 із 27 країн ЄС та Норвегія вже висловили зацікавленість в участі у проєкті, який триватиме сім років.

Третя частина плану Єврокомісії має вирішити основну проблему - запаси боєприпасів, що швидко зменшуються, в країнах ЄС та недостатня потужність для їх виробництва припасів.

Пропозиції Єврокомісії мають обговорити міністри оборони держав-членів блоку на неофіційній зустрічі у Стокгольмі на початку наступного тижня. А рішення з цього приводу слід очікувати на найближчому саміті глав держав та урядів наприкінці березня.

Print Friendly, PDF & Email