Європейський Союз закликав Росію негайно надати українському політв’язню Павлу Грибу медичну допомогу в спеціалізованому медзакладі і звільнити його. Відповідну заяву було озвучено під час засідання Постійної ради ОБСЄ у п’ятницю, повідомляє Укрінформ. 

«ЄС знову звертається з закликом до Росії негайно звільнити громадянина України Павла Гриба, який був затриманий російською владою без чітких звинувачень після того, як був викрадений 24 серпня 2017 року. Надходять тривожні повідомлення про погіршення його здоров’я. Ми закликаємо до надання йому негайного доступу до спеціального медичного лікування, яке йому вкрай необхідно», — йдеться в заяві.

Сьогодні  під час слуханнясправи в ростовському суді Павлу Грибу викликали «швидку» через погіршення самопочуття.

Крім того, в ЄС закликали РФ звільнити негайно і без будь-яких умов українських моряків і кораблі, які були захоплені під час нападу в районі Керченської протоки 25 листопада.

Гриб зник 24 серпня 2017 року Гомельської області Білорусі, куди поїхав з Києва на зустріч з дівчиною з Сочі, з якою познайомився в інтернеті. Згодом в інтерв’ю дівчина зізналася, що дійсно запросила хлопця до Білорусі, і заявила, що її змусили це зробити працівники ФСБ Росії.

Пізніше Гриба виявили в СІЗО-5 в Краснодарі: його звинуватили за 205 статтею Кримінального кодексу Росії — «Тероризм». Справу україїнця передали на розгляд в Північно-Кавказький окружний військовий суд.

Print Friendly, PDF & Email