Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив про рішення відмовитися від переходу на зимовий та літній час, передає DW. Рішення було спровоковане ініціативою Європарламенту. 

Ще у лютому 2018 року парламентарі звернулися до Єврокомісії з прохання обгрунтувати необхідність дериктиви, що стосується переводу годинника двічі на рік. Згідно з останніми дослідженнями, припущення про суттєву економію енергоресурсів при переході на літній час не справдило себе. До того ж, як зауважив, чеський політик Павел Свобода переведення годинника може мати негативні наслідки для людського самопочуття. За останньою статистикою, у перший тиждень після переходу на зимовий чи літній час кількість ДТП зростає на 30 відсотків. 

У зв’зку з цим було проведено опитування серед європейських громадян. Було створено сайт, на якому усі бажаючі могли висловити свою думку з цього приводу. Результати показали, що 84 відсотки проголосували за відміну переходу на зимовий і літній час. В опитування взяли участь 4,6 мільйонів респондентів. При цьому більшість з них надає перевагу літньому часу. 

Після цього Єврокомісія запропонувала відмінити перехід вже з 2019 року. Тому 31 березня жителі ЄС можливо в останнє переведуть стрілки своїх годинників на літній час. Кожна держава Євросоюзу повинна буде самостійно прийняти рішення про те, чи залишиться вона на літньому часі або перейде на зимовий. У будь-якому випадку відповідне рішення має схвалити національний уряд і Європарламент. При цьому ЄС намагатиметься уникнути ситуації, при якій в різних країнах буде діяти різний час. 

Проте уряди не всіх країн підтримують відміну переходу. Зокрема прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта виступив за збереження переходу на зимовий та літній час. 

Print Friendly, PDF & Email