Європейський союз взяв курс на зниження залежності від іноземних мікропроцесорів і має намір вкласти понад 100 мільярдів євро у виробництво чипів на своїй території. Про це в ефірі радіостанції RTL 10 серпня повідомив єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

"Зараз на Європу припадає лише 9% світового виробництва мікропроцесорів. Ми розрахували, що для забезпечення нашої автономії та задоволення наших потреб потрібно досягти 20% до 2030 року... Для дотримання цієї стратегії, <...> заплановані вкладення (у виробництво) на європейській території на суму понад 100 мільярдів євро", зазначив він.

За словами Бретона, у ЄС "вирішили, що Європа має сама керувати своєю долею, зокрема, у таких важливих питаннях, як виробництво чипів".

"Можливість виробляти достатню кількість чипів у нас була 30 років тому, але ми її поступово втратили на тлі посилення позицій Азії", - пояснив єврокомісар.

Нагадаємо, 8 серпня тайванська компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) оголосила про намір збудувати завод напівпровідників на сході Німеччини. Очікується, що вартість проекту становитиме 10 мільярдів євро.

Print Friendly, PDF & Email