ЄС розглядає можливість запровадити санкції щодо судноплавної компанії SUN Ship Management Ltd, яка базується в столиці ОАЕ Дубаї. Підприємство підозрюють у допомозі РФ в обході обмежень на експорт нафти. Про це в середу, 15 лютого, повідомило видання Politico з посиланням на анонімні джерела в дипломатичних колах.

За їхньою інформацією, компанія заволоділа флотом російських нафтових танкерів, яким більше не дозволяється перевозити нафту через санкції ЄС і міжнародні санкції щодо компаній, що належать Росії. Танкери у власності SUN продовжують працювати.

За словами двох дипломатів, російська державна компанія Совкомфлот у квітні 2022 року передала SUN увесь свій флот із 92 суден, щоб обійти санкції ЄС і міжнародні санкції. Компанію, колишня назва якої SCF Management Services нагадувала назву Совкомфлоту, згодом перейменували на SUN Ship Management.

Компанія стала одним з основних перевізників російської нафти, в Індію та Кубу включно, що є важливим джерелом фінансування для Росії, зазначили в компанії.

На веб-сайті, який нібито представляє компанію, йдеться про те, що вона "належить громадянам ОАЕ і Росії та управляється транснаціональними корпораціями". Там також сказано, що вона "володіє і управляє флотом із 92 суден під прапорами Ліберії та Кіпру, що перевозять сиру нафту, СПГ і хімічні речовини, місткістю понад 150 000 тонн".

Print Friendly, PDF & Email