Лідери країн-членів ЄС підтвердили, що продовжать надавати допомогу переміщеним особам як в Україні, так і за межами нашої держави.
Глави держав Європейського Союзу дійшли згоди про нарощування подальшої військової підтримки України, а також спрямування зусиль для притягнення до відповідальності Росії за військові злочини. Про це у четвер, 15 грудня, йдеться у документі, прийнятому за підсумками саміту.

"Європейський Союз залишається відданим наданню політичної та військової підтримки Україні, зокрема через Європейський фонд миру та Місію ЄС з військової допомоги на підтримку України, а також у сфері протиповітряної оборони та розмінування", - йдеться у документі.

Європейська рада також підтримує зусилля для забезпечення повної відповідальності за військові злочини та інші тяжкі злочини у зв'язку з агресивною війною Росії проти України.

Серед них згадується подальша робота з метою використання заморожених в ЄС російських активів для відновлення України та з метою відшкодування завданих їй збитків.

Лідери держав ЄС наголосили, що продовжуватимуть посилення колективного тиску на Росію з метою припинення її агресивної війни та виведення її військ з України.

Також лідери держав ЄС констатували, що готові підтримати ініціативу України щодо досягнення справедливого світу і що "на сьогодні Росія не продемонструвала жодної справжньої готовності до справедливого та сталого світу".

Крім того, європейські лідери домовилися "невідкладно активізувати надання Україні гуманітарної допомоги та допомоги у сфері цивільного захисту" та сприяти відновленню критичної інфраструктури України, щоб допомогти Україні пройти через зиму.

"Європейська рада пропонує Комісії посилити координацію з європейською промисловістю та міжнародними партнерами з метою забезпечення сталого постачання в Україну пріоритетного обладнання, такого як мобільні пункти обігріву, електрогенератори, силові трансформатори, а також високовольтне та освітлювальне обладнання", - наголошується у висновках.

Print Friendly, PDF & Email