Європейська комісія у середу, 3 травня, прийняла рішення про виділення 500 мільйонів євро на підтримку виробництва боєприпасів та допомоги державам-членам поповнити свої запаси. Про це повідомляється на сайті Європейської комісії.

"Запроваджуючи цільові заходи, включаючи фінансування, закон спрямований на нарощування виробничих потужностей ЄС та вирішення проблеми поточної нестачі боєприпасів та ракет, а також їх компонентів. Він підтримуватиме скорочення запасів у держав-членів та спільні закупівлі боєприпасів", - йдеться у заяві.

Очікується, що ці заходи "зміцнять оперативність та здатність оборонної промисловості Союзу забезпечувати своєчасне постачання боєприпасів та ракет до Європи".

Зазначається, що своєчасна доступність боєприпасів у достатній кількості має вирішальне значення для безпеки Європи та для постійних зусиль щодо підтримки України.

За словами президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, Україна героїчно чинить опір РФ.

"Ми виконуємо свою обіцянку підтримувати Україну та її народ стільки, скільки потрібно. Але відважним солдатам України потрібно достатньо військової техніки, щоб захистити свою країну", - заявила вона.

Голова ЄК зазначила, що Європа посилює свою підтримку за трьома напрямками. Так, держави-члени доставляють додаткові боєприпаси зі своїх існуючих запасів за підтримки нового Європейського фонду миру у розмірі 1 мільярда євро. Разом з державами-членами передбачається закуповувати більше боєприпасів для України, і для цього виділяється додатковий 1 мільярд євро.

"І сьогодні ми працюємо над третім пунктом. Нарощування та прискорення оборонно-промислового виробництва боєприпасів у Європі", - заявила вона.

Урсула фон дер Ляєн впевнена, що це допоможе Україні поставити більше боєприпасів для захисту своїх громадян, а також зміцнить європейський оборонний потенціал.

"Разом із державами-членами ми мобілізуємо ще 1 мільярд євро для нарощування потужностей по всій Європі. Це критично важлива частина стратегічної спроможності Європи захищати свої інтереси та цінності та сприяти підтримці миру на нашому континенті", - зазначила вона.

Print Friendly, PDF & Email