"Злиті" секретні документи Пентагону свідчать, що президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі планував таємно виготовити до 40 тисяч ракет для відправки до Росії. Про це у понеділок, 10 квітня, повідомляє The Washington Post.

Згідно з даними документів, які були опубліковані на Discord, постачання ракет до РФ в Єгипті обговорювали у лютому. Також розглядалася можливість постачання артилерійських снарядів та пороху.

Коментуючи запит від видання, представник МЗС Єгипту повідомив, що "позиція країни спочатку базується на непричетності".

"Ми продовжуємо закликати обидві сторони припинити бойові дії та досягти політичного рішення шляхом переговорів", - заявив він.

У той же час представник уряду США на умовах анонімності повідомив, що поки що немає даних щодо реалізації таких планів.

"Ми не бачили, щоб це відбувалося", – повідомив урядовець.

Видання нагадує, що Єгипет збільшує співпрацю зі США. Зокрема, США протягом десятиліть надають країні понад мільярд доларів щорічно як військову допомогу.

"Єгипет є одним із наших найстаріших союзників на Близькому Сході. Якщо це правда, що Сісі таємно виробляє для Росії ракети, які можуть бути використані в Україні, ми маємо серйозно переглянути наші відносини", - заявив сенатор Кріс Мерфі.

Зазначається, що згадана в документах розмова за участю Сісі 1 лютого відбулася за кілька днів після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з президентом Єгипту під час візиту до Каїру. Одразу після візиту Блінкена міністр закордонних справ Єгипту Самех Шукрі вирушив до Москви на переговори з російськими лідерами.

Print Friendly, PDF & Email