Загалом, зараз на українських дорогах безпечно, але з деокупованими територіями справи йдуть дещо інакше. Небезпека може настати будь-якої миті. Що ж робити тим, хто вже поспішає повернутися додому, почати працювати або ж, навпаки, хоче виїхати в більш спокійне місце? Звісно, у будь-якому разі водієві знадобиться електронний поліс ОСАГО, права та інші документи, проте є певні моменти, які варто враховувати. Фахівці склали список того, що потрібно знати, чого дотримуватися проїжджаючи дорогами, котрі ще недавно були під окупацією чи обстрілами.

Плануйте маршрут

Побудова шляху має відштовхуватися не від мінімально витраченого часу та палива, а від безпеки. Обирайте ті дороги, якими користуються найбільше. Дізнайтеся, де вже проходила перевірка територій саперами. Їдьте там, де менше ймовірності потрапити під обстріл.

 Документи

Виходячи з машини завжди найважливіше беріть із собою. Особливо це стосується документів, оскільки їх можуть захотіти перевірити або ж на випадок непередбаченої ситуації. З огляду на те, що зараз практично все сконцентровано в додатках й смартфоні це не складно. Так електронний поліс ОСАГО, паспорт, водійські права завжди будуть при собі.

Увага

Водій повинен проявити максимальну концентрацію на дорозі. Слідкуйте за машинами, що пересуваються поруч. Уважно дивіться, що попереду дороги, які є перешкоди.

Пріоритет

У деяких випадках доведеться орієнтуватися не за дорожніми знаками, а за загальними правилами, оскільки не всі позначення можуть опинитися на своїх місцях. Також пріоритетність має велике значення, поступайтеся смугою спецтранспорту, військовій техніці та медичній допомозі. У деяких випадках це стосується і волонтерів, адже вони везуть людям предмети першої необхідності.

Тривога

Її також не варто ігнорувати. Якщо ви довго перебували в більш спокійних регіонах, де люди досить сильно розслабилися і не реагують на сигнал, тут потрібно бути у всеозброєнні. Краще на цей час стати під надійне укриття та спуститися в бомбосховище.

Швидкість

Не перевищуйте швидкісний режим. Так ви себе й оточення наражаєте на небезпеку, не кажучи про те, що багато хто може боятися різких звуків, «гулу». У деяких місцях потрібно їздити на низьких обертах.

Музика і спілкування

Постарайтеся не слухати в машині музику та залиште розмови телефоном на потім. По-перше, від цього сильно падає уважність, по-друге, можна не почути попереджувальних звуків, сирен.

«Сірі зони»

Не їздіть у темний або сутінковий час доби, а також територіями, які не знаєте або тими, де практично ніхто не їздить. У деокупованому місті може залишитися велика кількість замаскованих мін, гранат, диверсантів.

Звичайно, хочеться швидше налагодити колишнє життя, повернутися додому, обійняти близьких, але дороги можуть виявитися недостатньо безпечними, втім, як і сама місцевість. Дотримуючись описаних рекомендацій, можна без проблем пересуватися, не ставлячи під загрозу своє життя та людей поруч.

Print Friendly, PDF & Email