Час автономної роботи — ахіллесова п’ята сучасних смартфонів. Попри постійне удосконалення акумуляторів телефонів і оптимізацію софту, більшість користувачів змушені заряджати свої смартфони кожного дня. Коли «розумні» телефони лише починали витісняти кнопкові, багатьох це дратувало, адже звичайна «мобілка» могла днями працювати без підзарядки. Потім до цього звикли та сприймають цю обставину як необхідну плату за великий сенсорний екран, потужне «залізо», можливість користуватися онлайн-сервісами.
І все ж багато людей підбирають новий телефон, виходячи передусім з показників його автономності. Особливо ця обставина важлива для тих, хто часто подорожує. Отже, як же вибрати телефон з хорошою автономністю?
Потужна батарея — не гарантія тривалого часу роботи
Чимало споживачів під час вибору телефону звертають увагу виключно на місткість акумулятора. Це не зовсім правильно. Якщо подивитися на повний перелік смартфонів, які сьогодні представлені на ринку (наприклад, на цій сторінці https://ek.ua/ua/list/122/), можна побачити, що зараз випускається чимало моделей з акумуляторами на 5000 мАг. Але самі по собі ці цифри ще не гарантують хорошої автономності. Адже на час роботи впливають також наступні фактори:
- тип і діагональ екрана;
- потужність «заліза»;
- оптимізація програмного забезпечення.
Наприклад, AMOLED-дисплеї в середньому споживають менше енергії, ніж IPS. До того ж застосування темної теми на телефоні з AMOLED-екраном дає змогу економити електроенергію, тоді як для IPS-матриць темна тема не знижує споживання енергії. Один процесор може відрізнятися економним енергоспоживанням, а інший, навпаки, бути доволі «ненажерливим».
У підсумку нерідко буває ситуація, коли телефон з акумулятором на 4000 мАг на практиці працює довше, ніж той, що має батарею на 5000 мАг. Тоді як же об’єктивно оцінити автономність телефону?
Результати тестів
На щастя, сьогодні існують програми, наприклад, PCMark чи GFXBench, які дозволяють провести комплексні тести смартфона і в тому числі оцінити його автономність. Під час таких тестів оцінюється витрата заряду батареї в різних режимах роботи:
- вебсерфінг;
- перегляд відео;
- редагування фото;
- робота з текстовими документами.
У підсумку вибудовується доволі реалістичний показник автономної роботи телефона. Якщо результат тесту склав не менше 15 годин, такий смартфон можна сміливо вважати моделлю з хорошою автономністю. Варто тільки врахувати, що в реальних умовах час автономної роботи може бути все ж трохи нижчим, ніж результат у тестах.