"Вагнерівці", які ведуть бої під Бахмутом, не мають на меті "взяти" місто, але роблять все можливе, щоб виснажити українських військових. Про це у неділю, 5 березня, пише The Wall Street Journal.

"Певною мірою цей план спрацював, оскільки за вісім місяців боїв за місто Україна втратила частину військ", - наголошується у статті.

Як пише WSJ, певні результати під Бахмутом у росіян є.

"З їхньою політикою розстрілу на місці солдатів, які намагаються відступити чи здатися, та ігноруванням втрат, що шокують, одноразові штрафні батальйони "Вагнера" стали унікальною загрозою для українських захисників", - пише видання.

У той же час, зазначається, що всі зусилля найманців зводяться "до кількох сотень метрів".

"Жодна армія в демократичному суспільстві не може продовжувати посилати хвилю за хвилею солдатів на неминучу смерть, щоб виграти ще кілька сотень метрів. Навіть регулярні Збройні сили Росії, відомі своєю високою толерантністю до втрат, ухиляються від відправлення військ на явно самогубні місії. Однак саме такий підхід дозволив "Вагнеру" підійти до межі захоплення Бахмута ціною, яку українські та західні офіційні особи оцінюють у десятки тисяч російських жертв", - йдеться у публікації WSJ.

За вісім місяців боїв за Бахмут Україна також зазнала великих втрат. WSJ вважає, що це ставить під загрозу здатність Києва здійснити стратегічний контрнаступ.

Print Friendly, PDF & Email