Виконавча рада Міжнародного валютного фонду погодила старт нової програми підтримки для України.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Кошти від МВФ допоможуть Уряду профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність. Програма буде складатися з двох частин. Перша – це термінове фінансування до нашої перемоги у війні. Друга частина – це післявоєнна відбудова та трансформація України. Перший транш у розмірі понад 2,7 млрд доларів очікуємо вже найближчим часом", - пояснив прем'єр.

Шмигаль додав, що програма МВФ стане частиною загального пакету фінансової підтримки для України від міжнародних партнерів у розмірі $115 млрд.

Як пояснили в Нацбанку України, рішення Ради директорів МВФ передбачає негайне виділення першого траншу в розмірі $2,7 млрд. Надалі транші виплачуватимутьза результатами щоквартальних переглядів програми.

Загалом цього року Україна має змогу отримати від МВФ три транші на загальну суму 4,5 млрд дол. США).

У НБУ повідомили, що з огляду на надзвичайно високий рівень невизначеності, спричинений війною Росії проти України, програму EFF реалізовуватимуть у два етапи:

на першому зусилля спрямують на збереження макроекономічної та фінансової стабільності в умовах війни, щоб зміцнити потенціал України на її шляху до перемоги;
на другому, повоєнному, фокус зміститься на амбітніші структурні реформи для зміцнення макроекономічної та фінансової стабільності, підтримання поствоєнної відбудови, сприяння сталому довгостроковому зростанню та прискорення вступу України до ЄС.

Print Friendly, PDF & Email