Всесвітній банк (ВБ) погіршив прогноз зростання світового валового внутрішнього продукту (ВВП) в 2019 році з 3% до 2,9%. Про це йдеться в січневій доповіді «Перспективи світової економіки» (Global Economic Prospects).

Оцінка зростання світової економіки за 2018 рік була знижена на 0,1 процентний пункт — до 3%. У цьому році зростання ВВП прогнозується на рівні до 2,9% на тлі посилення ризиків і несприятливих факторів (раніше прогноз становив 3%). У 2020-2021 роках очікується уповільнення зростання до 2,8%.

ВБ зазначає, що зниження обсягів міжнародної торгівлі, спад активності в обробній промисловості, скорочення інвестицій вплине на регіональний зростання в Європі в цьому році.

Також на уповільнення зростання ВВП в Єврозоні буде впливати тривалий фінансовий стрес в Туреччині, сповільнюючи його до 2,3% в 2019 році. ВВП Польщі сповільниться до 4%, оскільки зростання в зоні євро сповільниться. Очікується, що зростання в східній Європі також сповільниться, оскільки сповільнюються великі економіки, включаючи Росію, Казахстан і Україну.

Print Friendly, PDF & Email