Вселенський патріархат оприлюднив текст томосу про надання Православцій церкві України автокефалії. З текстом можна ознайомитися на сайті патріархату українською, англійською та грецькою мовами. 

«До того ж, цим підписаним Патріаршим і Синодальним Томосом ми визнаємо та проголошуємо встановлену в межах території України Автокефальну Церкву нашою духовною донькою та закликаємо всі світовi Православнi Церкви визнавати її як сестру та згадувати під іменем «Святіша Церква України», як таку, що має своєю кафедрою історичне місто Київ, не може ставити єпископів чи засновувати парафiї за межами держави; вже існуючі відтепер підкоряються, згідно з порядком, Вселенському Престолу, який має канонічні повноваження в Діаспорі, бо юрисдикція цієї Церкви обмежується територією Української Держави», – йдеться в тексті томосу. 

Нагадаємо, що 5 січня  в Стамбулі пройшла церемонія підписання томосу про автокефалію для Православної церкви України. За нею 6 січня послідувала офіційна церемонія передачі томосу. Документ прийняв глава ПЦУ митрополит Єпіфаній. Отримання документа завершило процес отримання автокефалії.

Print Friendly, PDF & Email