Верховна Рада України прийняла закон про створення Фонду розвитку підприємництва з метою забезпечення доступного кредитування малого та середнього бізнесу в країні.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту №2589 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо Фонду розвитку підприємництва» у другому читанні та в цілому проголосував 261 народний депутат при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Закон передбачає збільшення спецфонду держбюджету у 2020 році на 2 мільярди гривень шляхом дострокового погашення векселів Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, які будуть спрямовані на фінансування нової бюджетної програми – Фонду розвитку підприємництва.

Представляючи документ у Раді, заступник голови парламентського комітету з питань бюджету Олександр Трухін зазначив, що цим законом вводиться зобов’язання для Кабінету міністрів у місячний термін з дня набрання чинності законом затвердити порядок використання коштів держбюджету, передбачених на забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва.

«Комерційні або державні банки будуть вибирати — давати або не давати кредити малому і середньому бізнесу. Даний законопроект допоможе зменшити процентну ставку ефективно при використанні кредитних коштів», — додав депутат.

Як повідомляв УНІАН, 20 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який передбачає збільшення надходжень до Фонду розвитку підприємництва на 2 мільярди гривень.

Даний документ був зареєстрований 12 грудня й визначений президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email