Китай прискорює реалізацію низки заходів, спрямованих на стимулювання зростання, з початком дії низки пакетів заходів у сфері нерухомості, що відкриває шлях для впевненого відновлення економіки у четвертому кварталі, кажуть економічні оглядачі. 

Напередодні китайський регулятор банківської та страхової діяльності заявив, що майже всі спеціальні кредити для незавершених житлових проектів та тих, що застопорилися, були видані забудовникам, що сприяло швидкому відновленню сектора нерухомості.

Промислово-комерційний банк Китаю (ICBC), один із 5 найбільших банків КНР, підписав угоду про стратегічне співробітництво з 12 провідними забудовниками країни, щоб надати їм загалом понад 91 млрд доларів кредитних ліній.

До цих 12 компаній входять Vanke Group, Gemdale Group, Greentown China, Longfor Group і Country Garden.

У понеділок заступник керуючого Народного банку Китаю (НБК), центрального банку КНР зазначив, що регулятор запустить план кредитної підтримки шести комерційних банків на суму 200 млрд юанів, щоб вони могли допомогти гарантувати постачання житла.

«Це дуже сильні сигнали про те, що країна посилює стимулювання, щоб підтримати та стабілізувати економічне зростання Китаю в умовах проблем, що наростають», — зазначили в Інституті фінансів і цінних паперів Уханського університету науки і технологій.

«Останні два місяці року — це також час, коли місцева влада посилює стимулюючу політику, надає спеціальні кредити та субсидії», — зазначають експерти.

Кабінет міністрів КНР заявив на засіданні у вівторок, що країна активно використовуватиме інструменти грошово-кредитної політики для підтримки ліквідності на розумному рівні.

Таке офіційне повідомлення, яке часто є прелюдією до кроку центрального банку зі зниження процентної ставки, що вважається додатковим стимулом для економіки, і деякі спостерігачі ринку передбачають, що наступний раунд зниження може відбутися в грудні.

Аналітики відзначають, що в четвертому кварталі очікується стабілізація економіки КНР завдяки зазначеній вище політиці, але все ж таки необхідні додаткові зусилля для зміцнення очікувань ринку.

«Очікується, що економіка Китаю продовжить відновлюватися в останній частині року, оскільки в четвертому кварталі почне діяти урядовий пакет заходів стимулювання», — заявив минулого тижня представник вищого органу економічного планування Китаю, попередивши при цьому, що для підтримки зростання ще знадобляться «напружені зусилля» .

«Прискорена реалізація політики, заходи щодо стимулювання зростання, спеціальні механізми перекредитування для оновлення та реконструкції обладнання, а також розширення середньострокових та довгострокових кредитів для обробної промисловості, які почнуть діяти у четвертому кварталі, сприятимуть прискоренню зростання та підвищенню інвестиційної впевненості», — зазначає Ма Вей, представник Національної комісії з розвитку та реформ.

"Основні провінції та регіони демонструють явні ознаки відновлення та стабілізації після реалізації цих пакетів стимулюючих заходів", - зазначив він, додавши, що в останні два місяці очікується прискорення економічного зростання.

З липня до вересня економіка Китаю зросла на 3,9% у річному обчисленні. За перші три квартали ВВП зріс на 3% і досяг загалом 87 трильйонів юанів.

Print Friendly, PDF & Email