Остаточний перелік військової допомоги від союзників вже відомий, та що ж відбувається на росії.

Україні виділили найбільшу з 24 лютого військову допомогу для боротьби з російськими окупантами.  А саме ЗСУ з врахуванням усієї оголошеної допомоги на «Рамштайн» і пакету озброєнь від США отримають:

 • 689+ БТР і БМП
 • 596+ одиниць іншої бронетехніки та техніки
 • 117+ артсистем різного типу
 • 18 РСЗВ HIMARS
 • 285 600+ артснарядів
 • 1000+ різних ракет
 • 7 комплексів ППО NASAMS
 • 2 батареї ППО/ПРО Patriot
 • 1 батарею ППО/ПРО SAMP/T
 • 14 танків Challenger 2
 • 40 колісних танків AMX-10RC

А також гранатомети, БПЛА, гелікоптери, десятки тисяч мін, запчастини та ремонтне обладнання, прилади нічного бачення, набої до стрілецької зброї. Питання надання танків Leopard і літаків поки відкрите. Тож, це ще не перемога, проте впевнена заявка на втримання можливого наступу росіян та звільнення кількох регіонів України. Головний момент – як скоро та якими партіями ця військова допомога опиниться в ЗСУ.

Яку ж реакцію це викликало на болотах.

Ще до офіційного «Рамштайну» на росії відбувалися досить цікаві речі.

Колишній президент Медведєв вважає, що очікує поразку росії у війні з Україною. Він написав, що «поразка ядерної держави у звичайній війні може спровокувати початок війни ядерної. Ядерні держави не програвали великих конфліктів, від яких залежить їх доля». Як то кажуть, від «візьмем Київ за три дні» до вже «залежить наша доля» - ще й року «спецоперації, яка йде за планом», не пройшло. Та історія бойових дій в Афганістані, В’єтнамі та конвенційної війни між ядерними державами Індією та Пакистаном в окремих районах доводить протилежне. Ядерні держави можуть програвати неядерним і взагалі воювати між собою.

Головний чекіст у рясі Гундяєв, він же патріарх Кирило, також вже видає наративи не гірше за головних пропагандистів кремля. Цього разу він сказав, що «велику державу російську, що має потужну зброю, населену дуже сильними людьми, хочуть перемогти або переформатувати, нав'язавши деякі цінності ". Вже зрозуміло, що від християнської віри в них нічого, окрім символів, не залишилося, та диви, як вони собі уявляють, що росіяни вторглися з метою окупації в незалежну країну, а їм відсіч дають – о це такі «цінності», виявляється, нібито їм нав’язують. А насправді не те, що на людські цінності, а й на базові принципи міжнародного права росіянам не прижилися.

Цього тижня стало відомо, що на росії скасовують конвенцію про права людини та про боротьбу з тероризмом. Путін уже доручив держдумі денонсувати ратифікацію цих договорів Ради Європи. А це означає, що репресії, Гулаг 2.0 та натомість  «ковбаса по 2.20» повертаються.

Цікаво, що Москві (історична назва Кучково), крім звичайного С300 та С400, які вже розгорнули в центрі міста, вже й просто на дах Міноборони та кількох інших будівель встановили ЗРК «Панцир».  Приємно звичайно, та тут виникає кілька питань:

 • чого так стали боятися у Москві?
 • чи може бути черговим ІПСО про ядерні погрози світу та виправдати чергову мобілізацію на росії?

Мовляв, бандеро-фашисти та НАТО вже точно нападуть на росіюшку миролюбиву, тож за православіє, Леніна та дворець путіна – гойда! Чергова мобілізація, закриті кордони, ядерне брязкання, весь світ в труху чи щось таке. Питання лише в ступені наркотичного сп’яніння кремлівських пропагандистів і майстерності виконавців.

Щодо можливості самої тотальної мобілізації на росії також є сумніви. Оголосити вони її, звичайно, можуть, а забезпечити - ні. Чи потягне їхній бюджет 2023 вже з офіційним дефіцитом у 3 трлн рублів одяг, харчування, амуніцію, озброєння та розташування чергових «мобіків»? Чи є в них ще техніка, якщо вони вже «катюші» достають? Питання, звичайно, риторичні, та очікувати від русні можна будь-чого. Ми вже бачимо повтор радянської історії про «гарматне м’ясо при штурмах», тож росіянці не змінюються.

Світ уже розуміє, чим має завершитися ця війна. Головні питання, які зараз вирішують, – коли вона має закінчитися, щоб мінімізувати ядерну загрозу, та що буде після путіна? Кремль витрачав мільярди доларів у зміцнення зовнішнього впливу рашистької імперії. Виявилося, що це була чергова благодійність. Зараз навіть Сербія та Іран відмовляються визнавати російську спробу анексії територій України та прямо кажуть про це. Сербія взагалі відправила гуманітарну допомогу в Україну на усунення наслідків обстрілів енергетичної інфраструктури. Узбекистан відхилив пропозицію Кремля створити газовий союз у Казахстані, за підтримку російської агресії вже б’ють на вилицях.  Також назріває чергове фіаско росіян у Нагірному Карабаху. Яка «многоходовочка» далі? «Удар у псину» від Північної Кореї та Еритреї?

Цей «Рамштайн» показав, що запитання вже не звучить "Чи дадуть необхідну зброю?", а "Коли дадуть?". Тож і танки й літаки, ймовірно, ми скоро побачимо. Крім того, стало відомо, що США допоможуть Україні спланувати контрнаступ з метою повернення всіх окупованих територій, включаючи Крим.

Білий Дім розглядає подальше посилення наступальних можливостей України.

Резолюція Європарламенту щодо створення трибуналу для путіна, на кшталт суду над нацистами - це справедливо. Та для проведення цього трибуналу потрібна перемога України. Зрозуміло одне: зброя само по собі не виграє війн. На нас чекає можливо найважчий період загострення бойових дій і можливого російського терору та ІПСО в наступні місяці. Та з нашими воїнами, лідерами, усім українським народом та союзниками перемога обов’язково буде.

Тримаймося та підтримуємо ЗСУ!

Олександр Казмірішин

Print Friendly, PDF & Email