Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер прокоментував конфлікт, що стався в Керченській протоці між українськими і російськими ВМС. За його словами, причиною всьому послужила суперечка за доступ до Маріуполя.

"Я думаю, що це питання доступу до Маріуполя для українців. Росія претендує на одностороннє право контролювати цей доступ, в цьому проблема. Це необов'язково означає, що Росія зробить новий наступ на суші", - наводить слова Волкера агентство Укрінформ.

За його словами, "Росія повинна поважати і виконувати договір 2003 року".

Нагадаємо, що 25 листопада три військові кораблі України вийшли в Чорне море і попрямували до Керченської протоки. Російський прикордонний корабель протаранив український буксир. Потім прикордонники РФ відкрили вогонь і зупинили три корабля: артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу", які слідували з Одеси до Маріуполя.

У лікарні опинилися Артеменко Андрій Анатолійович (31 березня 1994 року народження, Новоукраїнка), Сорока Василь Вікторович (11 квітня 1991 року народження, Одеса), Ейдер Андрій Дмитрович (20 грудня 1999 року, Одеса).

Print Friendly, PDF & Email