Україна не збирається відмовлятися від використання Керченської протоки в інтересах своїх військових кораблів і військово-морських сил, в ефірі телеканалу «Прямий» заявив міністр оборони України Степан Полторак. Про це повідомляє ZN.

«Ми не порушили жодного пункту жодного договору, ми діяли абсолютно так само, як і в попередній раз. Але ми не відмовимося від нашого права проходити через Керченську протоку і від нашого права бути присутнім в Азовському морі», — сказав він.

Полторак уточнив, що «сьогодні ніхто нікуди не йде», Україна відновить користування Керченською протокою, коли ВМСУ «будуть готові».

«Коли будемо готові до проведення наступного переходу для проведення ротацій наших підрозділів, ми будемо здійснювати такі ж проходи з виконанням всіх міжнародних норм і прав. До цього часу, я думаю, міжнародний тиск на Росію дасть їм зрозуміти, що вони не виконують міжнародні зобов’язання» , — зазначив міністр.

Глава Міноборони також зазначив, що Україна не може собі дозволити відмовитися від використання протоки.

«Це буде означати, що Росія повністю окупувала Азовське море і ми просто втратимо ще одну територію. Ми собі цього дозволити не можемо», — заявив він.

Print Friendly, PDF & Email