Візит Президента України Петра Порошенка до Брюсселя навряд чи допоможе деескалувати конфлікт в Азові.

Про це в коментарі ГолосUA повідомив експерт-міжнародник Андрій Бузаров.

«Президент сподівається, що переговори, які відбудуться напередодні засідання Європейської Ради, зможуть вплинути на рішення щодо посилення тиску на Москву. І, можливо, це так і буде. Але якщо дивитися об'єктивно, то єдине, що Євросоюз може запропонувати Україні - це введення нових санкцій. Це відбувалося після кожного нового загострення у відносинах Україна-Росія. Це сталося після проведення незаконних виборів в Л/ДНР. Але на ділі це не призвело до жодних позитивних наслідків. Тому нові санкції теж не зрушать ситуацію з мертвої точки. А це саме те, де зараз перебуває конфлікт», - сказав А. Бузаров.

Багато фахівців і політиків не раз висловлювали думку, що наступним кроком у вирішенні конфлікту повинні стати прямі переговори з Росією. І Бузаров акцентує увагу саме на цій лінії.

«Існуючі формати вже показали свою неефективність. Пора припинити хапатися за надії на допомогу ззовні і на давно застарілий Будапештський меморандум, Мінські угоди і т.д. Замість того, щоб просити посилити тиск на Путіна, варто говорити про новий формат прямих переговорів з РФ за підтримки наших європейських або американських партнерів», - вважає Бузаров.

Проаналізувавши позиції наших політиків, експерт вказує на те, що не тільки Президент все ще сподівається оживити минулі домовленості.

"Юлія Тимошенко, наприклад, також активно просуває лінію переговорів в форматі Будапешт + із залученням Верховного комісара ЄС і керівництва Німеччини. Про це вона говорила і під час своєї поїздки в США. При цьому лідер «Батьківщини »визнає, що Мінські угоди виявилися недостатніми для повернення світу. Юрій Бойко навпаки ще з листопада закликає до співпраці з ЄС для організації прямих переговорів між представниками влади України та РФ за посередництва союзу. Він вважає, що ні санкції, ні військова допомога цей конфлік не зупинять. Про перспективність налагодження прямого діалогу з Кремлем заявляв і кандидат в Президенти Роман Безсмертний. Він є давнім прихильником цієї лінії і неодноразово говорив про важливість участі в переговорах на боці України сильного міжнародного союзника », - резюмував А. Бузаров.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 12-13 грудня відвідає Брюссель.

 

Print Friendly, PDF & Email