Головний військовий орган Альянсу розгляне під час засідання подальшу підтримку Києва у його протистоянні агресії РФ.

Вищий військовий орган НАТО під час засідання, яке відбудеться у Брюсселі, обговорить підтримку України у протистоянні російській військовій агресії. Про це повідомляє сайт Альянсу у понеділок, 2 січня.

Засідання Військового комітету, на яких головуватиме адмірал Роб Бавер, заплановане на 18–19 січня 2023 року.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг приєднається до Військового комітету на першій сесії 18 січня. Він представить останні політичні цілі, а також обговорить виклики безпеки, з якими стикається Альянс.

Другу сесію цього дня, на якій головуватиме генерал Лавінь, присвятять "першим спостереженням за поточною війною в Україні і прискоренню впровадження Концепції НАТО щодо завершення бойових дій та Програми розвитку військових дій".

У той же день відбудеться обговорення військового потенціалу і спроможності НАТО захистити Альянс від нинішніх і майбутніх викликів. Генерал Каволі надасть оновлену інформацію про виконання НАТО концепції стримування та оборони євроатлантичного регіону.

У той же час 19 січня заплановані зустрічі з партнерами з Міжнародних сил з підтримки миру у Косові (KFOR) – Вірменією, Австрією, Фінляндією, Ірландією, Молдовою, Швецією, Швейцарією та Україною.

Військовий комітет обговорить небойову місію НАТО щодо розвитку потенціалу в Іраку зі своїми партнерами – Швецією, Фінляндією та Австралією.

На порядку денному буде "допомога Іраку у сприянні більшій стабільності, у розвитку його інститутів безпеки й оборони, а також у викоріненні тероризму".

На останньому засіданні Військовий комітет обговорить постійну підтримку України з боку НАТО.

Print Friendly, PDF & Email