Рішення суду

Суд частково задовольнив заяву народного депутата від «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука та заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України. У тексті постанови йдеться про те, що Супрун забороняють «вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров’я України».

Постанова суду, відповідно до закону, вступає в силу сьогодні і буде діяти до 5 лютого 2022 року.

Які повноваження тепер має Уляна Супрун?

Надалі Уляна Супрун може виконувати обов’язки першого заступника міністра. Тобто:

  • брати участь в засіданнях Кабінету Міністрів;
  • визначати стратегічний розвиток міністерства;
  • має право підписувати документи, розпорядження, давати доручення.

«Весь обсяг повноважень першого заступника міністра, які вона мала, вона поки має», — пояснив 24 каналу суддя-спікер Окружного адміністративного суду Києва Богдан Санін.

Як довго діятиме заборона?

До моменту скасування судової ухвали. Тобто до тих пір, поки сам Окружний суд не вирішить, що в цій постанові більше немає потреби, або поки Уляна Супрун сама не подасть апеляційну скаргу на це рішення.

Відповідальність у разі порушення заборони

Доки постанова діє, невиконання рішення суду тягне за собою кримінальну відповідальність. Тобто, якщо Уляна Супрун підпише будь-який розпорядчий акт на посаді керівника міністерства, проти неї можуть відкрити кримінальне провадження.

Хто встав на захист Уляна Супрун

Президент України Петро Порошенко: «Хочу наголосити і нагадати, що питання громадянства належить до виключної компетенції президента України. У мене нещодавно була зустріч з пані Уляною і наголошую: пані Уляна є громадянкою України відповідно до указу, який підписав президент України Петро Порошенко про надання їй українського громадянства. Крапка».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Щодо ситуації з Уляна Супрун. Не можна допустити зупинки реформи медичної галузі і повернення в неї корупції. Ми розпочали зміни. Настав час їх захистити, щоб українці отримували якісні медичні послуги!»

Глава МЗС України Павло Клімкін: «Щодо рішення по Уляні Супрун, думаю, всім нам і так все зрозуміло. Можна і потрібно дискутувати про зміст та швидкість реформи, але хто ще наївно сподівається, що українська система охорони здоров’я у теперішньому її стані здатна лікувати та рятувати всіх українців хоча б за якимось мінімальними по-людські прийнятними стандартами ну, як то кажуть, хто вам лікар?  Щодо громадянства Уляна Супрун — це ще один яскравий приклад того, про що я говорив сто п’ятдесят разів: нам потрібно враховувати об’єктивні потреби держави і повернутися до реальності обличчям, а не … закриватися від світу.  А ще, мене хвилює дещо інше. Ви ж розумієте, що це рішення у нашому не заснованому на прецедентах праві відкриває скриню Пандори. Уявіть, що зараз почнеться, якщо ми будемо аналізувати кроки та рішення всіх в.о.? Так можна далеко далеко зайти. Але, власне, такими темпами ми туди дійдемо досить швидко».

Міністр Кабміну Олександр Саєнко: «Однозначно будемо оскаржувати рішення і оскаржувати до Вищої ради правосуддя».

Віце-прем’єр міністр України Павло Розенко: «Підтримую діяльність Уляни Супрун на посаді виконуючого обов‘язки міністра охорони здоров‘я та напрямки реформування системи охорони здоров‘я, що здійснює зараз Уряд та команда МОЗ. Уляна Супрун була призначена на свою посаду у повній відповідності до чинного законодавства України. Не бачу жодних юридичних підстав для відсторонення її від посади в.о. Міністра.Бачу лише наміри старої корумповано-мафіозної системи здійснити спробу повернути корупційні схеми у систему охорони здоров‘я! Але….Реваншу не буде! Адже справа не в персоналіях, а в принципах діяльності нинішнього складу уряду».

Голова ВР Андрій Парубій: «Я, як Голова Верховної Ради України доклав величезних зусиль, щоб Парламент ухвалив медичну реформу. І я вважаю це одним із найбільших успіхів Верховної Ради цього скликання. Уляна Супрун стала провайдером цієї фундаментальної реформи. Уляна Супрун взялася за дуже нелегку роботу. Вона стала на шлях боротьби з головним злом у медичній галузі – корупцією! Вона дала бій медичній мафії, яка цинічно заробляє на здоров’ї українців. Переконаний, що Уляна Супрун має продовжити впровадження медичної реформи! Тому я #підтримуюСупрун ! Уляно, ми переможемо!»

Народний депутат від БПП Вадим Денисенко: «Це була безумовна спрямована кампанія проти неї. Ця кампанія пов’язана з тими величезними коштами, які виділяє держава на медичну галузь. Уряд буде робити все залежне для того, щоб медична реформа продовжувалась. Я думаю, що буде йти боротьба за те, щоб Уляна Супрун залишилась у своєму кріслі».

Андрій Левус, народний депутат України 8-го скликання: «Уляну Супрун необхідно призначити міністром. Разом з колегами народними депутатами звернувся до лідерів коаліції та керівництва держави з вимогою внести подання Уляни Супрун на посаду міністра охорони здоров’я. Реформа має бути захищена політичними рішеннями. Вважаю, що потенціал для цього в Раді є. Це підтримає багато депутатів, підписи збирались хв 20. Вибачте, до кого не підійшов».

Святослав Вакарчук, співак:  «Відсторонення судом Уляни Супрун від виконання обов`язків в.о міністра черговий раз демонструє: стара політична культура не сприймає людей, які боряться за зміни не словами, а справами. Вона їх боїться і намагається виштовхати будь-яким способом, навіть, таким абсурдним, як цей».

Сергій Фурса, аналітик інвестиційної компанії «Dragon Capital»:  «Якийсь дивний суд заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра. Напевно вирішив, що вона якась не така. Ну не така як Богомолець або її попередниця, Богатирьова. І суду здалося, що це суперечить віковій традиції українського народу. Тобто суд заборонив боротися з корупцією. І заборонив здоровий глузд, адже устами Уляни постійно йдуть спроби прищепити країні саме здоровий глузд і наблизити країну до цивілізації. До речі, коли Уляна бореться за здоровий глузд, то це викликає мало не більші напади у корупціонерів, ніж коли вона прикриває схеми. Можливо тому, що українським корупціонерам потрібні українці без критичного мислення, адже на таких легше паразитувати десятиліттями».

Що далі?

Юристи пояснюють:  рішення суду ще не остаточне, і сама справа ще буде розглядатися. Судове засідання Окружного адміністративного суду міста Києва призначено на 15 лютого. Саме тоді суд може скасувати власну постанову про заборону Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України.

Також суд може прийняти остаточне рішення про заборону на роботу для Супрун через її невідповідність. В такому випадку Уляна Супрун ще матиме можливість оскаржити рішення суду першої інстанції.

Редакція

Print Friendly, PDF & Email