Малонаселена частина Внутрішньої Монголії Китаю планує інвестувати 25 мільярдів доларів у виробництво екологічно чистої енергії.  Проект є частиною масштабного плану розгортання потужностей зеленої енергетики для досягнення амбітних цілей Китаю у сфері збереження клімату.

Офіційні особи регіону провели в неділю церемонію підписання 32 проектів із загальним обсягом інвестицій близько 169 млрд. юанів.

Центральним елементом стане електростанція вартістю 86 мільярдів юанів у пустелі Тенгер із вітряними турбінами, сонячними панелями, сонячними тепловими установками, генераторами та гідроакумуляторами.

Деякі з проектів розпочнуться цього року та будуть підключені до мережі у 2025 році.

Регіон налічує близько 230 000 жителів, що мешкають на площі 266 000 квадратних кілометрів, більшу частину якої займає пустеля. Близько третини території підходить для розвитку екологічно чистої енергетики, і регіональна влада має довгострокові плани з розробки потужностей у понад 100 гігават відновлюваних джерел енергії, яких достатньо для живлення  цілої Австралії.

Грандіозний проект узгоджуються з планами президента Сі Цзіньпіна щодо використання великих і безлюдних внутрішніх районів Китаю для розміщення генерації 450 гігават чистої електроенергії, що передається до міських центрів міжміських ліній електропередач. У грудні розпочалася робота над окремим проектом вітрової, сонячної та вугільної енергетики вартістю 80 млрд юанів в іншій частині Внутрішньої Монголії.

В цілому Китай прагне отримати 1200 ГВт вітрової та сонячної енергії до 2030 року.

Раніше Пекін заклав основу проєкту з відновлюваних джерел енергії вартістю 80 мільярдів юанів (11 мільярдів доларів) у пустелі Кузубчі, Внутрішня Монголія, що є автономним регіоном на півночі країни.

Print Friendly, PDF & Email