Від сьогодні починають діяти нові штрафи за перевищення швидкості: 255 гривень – якщо ви перевищили швидкість на 20 км/год., 510 грн – якщо ви мчали більше, ніж на 50 км/год. Вимірювати швидкість будуть спеціальним обладнанням TruCam і їх будуть використовувати лише в місцях з високою концентрацією ДТП.

Окрім цього, тим водіям, які спровокували ДТП і втекли з місця пригоди, заплатити доведеться 3400 грн, та ще й з можливою конфіскацією. Водіння без прав обійдеться в 20 400 грн, і якщо це повториться протягом року знову – 40 800 грн.

Водії можуть дізнатись, де саме будуть встановлені прилади фіксування перевищення швидкості завдяки мапі, яку підготувало МВС.

Поліція запевняє, що підвищення штрафів не нестиме за собою додаткової відповідальності, навпаки, хочуть запобігти перевищенню швидкості і аваріям. Їх за останній час було багато, деякі – з численними жертвами. У липні 2018 року заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич повідомив страшну статистику, де 35% ДТП з постраждалими в Україні трапляються через недотримання швидкісного режиму.

Принцип роботи TruCam простий: пристрій має лазерне наведення, яке вимірює швидкість на відстані 1200 метрів. Раніше встановлені пристрої «Візир» фіксували швидкість автомобіля на відстані не менш як 400 метрів і не були оснащені лазерним наведенням. Тому збавити швидкість одразу перед місцем встановлення камери не вийде, вона вестиме швидкість водія на довшій відстані.

TruCam буде записувати лише ті авто, які перевищили швидкість, а не всіх підряд, запевнили в поліції. Пристрій буде застосовуватись лише в місцях із високим скупченням ДТП, саме там, де найбільше порушують обмеження швидкості.

Окрім цього, в поліції кажуть, що система захищена алгоритмом шифрування Advance Enctyption Standart (AES), в ручний спосіб коригувати дані буде неможливо.

В місці встановлення пристрою має бути також патруль поліції з увімкненими проблисковими маячками, що виключає секретність фіксації порушення швидкості.

Далі поліцейські планують залучати й стаціонарні прилади, які будуть розміщені в службових автомобілях.

Тарас Семенюк

Print Friendly, PDF & Email