Верховна Рада відправила у відставку міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, міністра стратегічних галузей Павла Рябікіна та міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Згодом планується голосування за призначення нових очільників цих міністерств. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк ("Голос").

Михайло Федоров отримає нову посаду з ширшими повноваженнями. Він буде опікуватися ще низкою напрямків, окрім диджиталізації. Його майбутня посада – віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України.

Наступним міністром освіти та науки рекомендували призначити добровольця, директора Малої академії наук Оксена Лісового, на посаду міністра стратегічних галузей промисловості пропонують Олександра Камишіна, який був головою правління УЗ.

Павло Рябікян, за даними джерел LB.ua, може стати послом України в Китаї. Саме ж міністерство стратегічної промисловості можуть взагалі ліквідувати.

За звільнення Шкарлета проголосували 295 парламентарів: 189 "слуг народу", 21 із "Європейської солідарності", 12 із "Батьківщини", 16 із "Платформи за життя і мир", вісім із "За майбутнє", 17 із "Голосу", 15 "Довіри", сім із "Відновлення України" і решта – позафракційні. За звільнення Федорова – 298 депутатів, Рябікіна – 303.

Голосування за кадрові призначення відбудуться найближчими днями.

Print Friendly, PDF & Email