Верховна Рада підтримала у першому читанні і в цілому законопроект №6600 про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік».

«За» проголосували 264 народних депутатів, трансляцію вів телеканал «112 Україна».

В ході обговорення перший заступник міністра фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що зміни до бюджету зумовлено збільшенням показників розвитку економіки у 2016 році (обсяги виробництва промислової та сільськогосподарської продукції, номінальні обсяги ВВП).

Згідно до пояснювальної записки, з урахуванням прийнятих змін доходи державного бюджету пропонується збільшити на 26,0 млрд грн, у тому числі по загальному фонду на 25,0 млрд грн та спеціальному фонду на 1,0 млрд грн. Отже, даний законопроект розподіляє саме таку суму — 26 млрд грн.

Народні депутати звертали увагу на те, що документ передбачає коригування граничного обсягу державного боргу на суму 107,0 млрд грн.

Під час виступу перед нардепами прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про те, які саме зміни прописано у даному законопроекті.

«14 млрд грн ми направляємо українським громадянам, яким ми з вами персонально надали компенсацію по сплаті житлово-комунальних послуг. Це кошти українських громадян, на цю суму українські громадяни сплачують менше. Якщо ми не приймемо це рішення, ми спровокуємо з вами надзвичайно велику кризу неплатежів по всій країні. Це буде означати, що «Теплокомуненерго» всієї країни будуть заручниками цієї ситуації. Крім того, цим законопроектом ми передбачаємо фінансування Національної академії медичних наук. Це ті зауваження, які були у цій залі. Ми провели серйозну фундаментальну роботу з Медакадемією наук і говоримо, що треба їх сьогодні підтримати. Це медична субвенція для українських медиків, які мають вчасно отримувати заробітну плату, в тому числі у гірській місцевості», — сказав Гройсман.

Він також зазначив, що є нагальна потреба забезпечити українських шахтарів засобами особистого захисту, і на це передбачено 100 млн; їм треба платити заробітну плату — і на це ще 280 млн.

«Ми збільшуємо на 200 млн фінансування програми «Безкоштовних ліків» для українських громадян», — додав прем’єр-міністр.

Він пообіцяв, що наступними змінами до Держбюджету буде профінасоване і суспільне мовлення, й інші сфери, стосовно яких даний законопроект наразі критикують.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email