Великобританія може заборонити соцмережі, якщо вони не будуть видаляти шкідливий контент. З такою заявою напередодні виступив міністр охорони здоров’я Сполученого Королівства Метт Хенкок, — пише Главред.

«Якщо ми вважаємо, що вони повинні вживати заходів, а вони відмовляються це робити, то ми повинні прийняти рішення», — цитує Хенкока ВВС.

Раніше міністр закликав соцмережі видаляти матеріали, які сприяють вчиненню самогубств. Зокрема, 14-річна Моллі Расселл покінчила життя самогубством у 2017 році після перегляду в соцмережах відповідного контенту.

Міністр Хенкок сказав, що після смерті Моллі відчуває себе «вкрай зацікавленим у забезпеченні захисту молоді». У листі, направленому соцмережам, він зазначив, що потрібно терміново збільшити зусилля на цьому шляху.

Чиновник додав, що британський уряд розробляє білу книгу, яка більш детально розгляне ситуацію з поширенням подібних матеріалів.

В останні роки в Британії соцмережі ходять гри, які підштовхують дітей і підлітків до суїциду. У минулому році світ приголомшив новий онлайн-монстр, який залякує і може викрадати дані користувачів. Вперше про гру під назвою Момо почули в Південній Америці.

Страхітливе створення у вигляді жіночого бюсту на курячих ніжках з мертовно-блідим обличчям і виряченими очима ніби залякувало користувачів в мережі і обіцяло їм швидку смерть.

А вже потім місцеві ЗМІ повідомили про самогубство 12-річної дівчинки недалеко від Буенос-Айреса в Аргентині. У телефоні дівчинки знайшли переписку в WhatsApp та відеозаписи, які вона робила перед смертю. Тому влада висловила підозру, що все це було частиною гри, і хтось міг навмисно змусити її накласти на себе руки.

А ще раніше великий резонанс викликала російська суїцидальна гра «Синій кит». Тоді влада РФ повідомили, що жертвами гри стали не менше 15 підлітків. Російські ЗМІ називали цифру — 130 дітей.

Батьків по всьому світу закликають уважно ставитися до підлітків. Зокрема, перевіряти, чи мають вони на тілі порізи або малюнки, не давати дітям багато часу проводити в соцмережах і організовувати їм цікаве дозвілля.

Print Friendly, PDF & Email