Вбивство головного сепаратиста ДНР в ресторані з символічною назвою «Сєпар» стало неочікуваним, хоча деякі експерти раніше передбачали, що в Донецьку буде зачистка. Мало хто вірив що заміна буде такою радикальною та ще й символічному місті.

Ресторан «Сєпар» знаходиться в кількох метрах від будівлі Обладміністрації, яку терористи окупували. В цьому ресторані верхівка ДНР часто зустрічалась та обговорювали справи. Охорона цього місця була найвищою, тому влаштувати вибуховий пристрій міг хтось або з охорони або інша людина за сприяння охорони, кажуть експерти.

Користувачі Фейсбуку в Україні одразу почали коментувати дану новину в позитивному світлі. Як пишуть пропагандиські ЗМІ Захарченко знаходився в кафе на поминках за померлим співаком Йосифом Кобзоном. Зокрема повідомляється, що поминки влаштувала особиста охорона бойовика.

Російські ЗМІ з посиланням на свої джерела в силових структурах ДНР повідомили, що після вибуху зник особистий охоронець Захарченка, його й підозрюють в організації замаху. На даний момент перекриті всі пропускні пункти на кордоні ДНР з Росією та Україною.

Захарченко поповнив ряди відомих сепаратистів Донецької та Луганської областей, яких ліквідовували один за одним. До цього списку увійшли бойовик «Гіві», голова угрупування «Сомалі», голова «Спарти» Моторолла, голова «Оплоту» Євгеній Жилін. Польового командира Павла Дремова підірвали в грудні 2015 року, Алексея Мозгового розстріляли в кінці травня 2015 року, Євгенія Іщенко вбили в січні 2015 році. В цей же час був ліквідований бойовик Александр Беднов.

Єдиний хто вцілів із страрої закалки терористів, який пережив кілька замахів є колишній глава так званої ЛНР Плотницький, який залишив свій пост та виїхав до Росії.

Експерти зазначають, що смерть Захарченка стала можливою саме через те, що він вийшов з під контролю кремлівських кураторів. Якщо Плотницькому сказали залишити посаду і він погодився, то Захарченко намагався її зберегти. Окрім цього за весь цей час головний сепаратист обзавівся бізнес активами, які віджав в місцевих підприємців.

Розправа з можливістю перерозподілу активів – цілком прийнятна річ в ДНР та ЛНР. На території де не працює право та закон, верх бере закон сили та зброї. Саме в таких реаліях живуть невизнані республіки.

Також актуальною може бути версія так званої «руки Кремля», оскільки часто неконтрольованими були бойовики, вже не говорячи про брак дисципліни. Деякі оглядачі зазначають, що зачистка можлива як підготовка до нових так званих виборів, які мають пройти на окупованих територіях цієї осені.

Тим часом в ДНР оголосили про приведення своїх бойовиків в повну бойову готовність В цей час в штабі ООС відкидають інформацію про наступ українських військових. «Об‘єднані сили залишаються на своїх позиціях», — йдеться в повідомленні.
Тим часом в Москві заговорили про відкат Мінських угод до початкового етапу. «Вбивство главаря ДНР обнуляє зміст мінських домовленостей», — сказав спіркер низньої палати Держдуми РФ Вячеслав Володін. Москва переконана, що до вбивства причетні українські спецслужби.

Тим часом формальним лідером ДНР став такий собі Дмитро Трапезніков, колишній працівник ФК «Шахтар», керівник апарату Захарченка. Трапезніков також керував рекламою в ДНР.

Тарас Семенюк

Print Friendly, PDF & Email