Валютні резерви Китаю досягли 14-місячного максимуму, збільшившись до 3,2048 трлн доларів на тлі ослаблення долара США та відновлення світових фінансових ринків, повідовляє Державне валютне управління КНР. Ця сума стала найвищим рівнем для Китаю з лютого 2022 року, коли показник становив 3,2138 трильйона доларів, і зріс на 20,9 мільярда доларів, або 0,66 відсотка порівняно з кінцем березня.

Дані також показали, що резерви Китаю у золоті зросли до 66,76 млн. унцій. Це збільшення ознаменувало перший раз, коли золоті резерви Китаю росли шість місяців поспіль з 2019 року.

Китайські та американські економісти висловили повну впевненість у відновленні економіки Китаю цього року на форумі в Пекіні, але вони, як і раніше, обережні щодо довгострокової картини, припускаючи, що прагнення до довгострокового стабільного зростання має бути в центрі уваги майбутньої економічної роботи.

Вони зазначають, що відновлення економіки Китаю вступило у нову фазу.

“Економічне зростання Китаю буде сильним цього року і легко перевищить 5-відсоткову мету, встановлену урядом, або навіть перевищить 6 відсотків” – сказав Стівен Роуч, старший науковий співробітник Китайського центру Єльської школи права та колишній голова Morgan Stanley Asia.

Проте американський економіст, який тривалий час стежив за економікою Китаю, як і раніше, з обережністю ставиться до перспектив економічного зростання Китаю після цього року.

За словами Роуча, пік чисельності населення працездатного віку в Китаї припав на 2010 рік, а це означає, що Китаю слід збільшити загальну продуктивність факторів виробництва, щоб продовжити своє сильне економічне зростання, яке спостерігалося протягом останніх 45 років.

Підтримка довгострокового стабільного економічного зростання Китаю є ключовим питанням майбутнього для Китаю, сказав Лі Даокуй, директор Академічного центру китайської економічної практики та мислення в Університеті Цінхуа, на форумі, що проходив під девізом «Глобальні фінансові потрясіння та економічна перспектива 2023 року».

За його словами, прагнення стабільного зростання має бути нормою у майбутній економічній роботі. Для досягнення мети модернізації до 2035 року уряд КНР має забезпечити середньорічне економічне зростання на рівні 4,6 відсотка.

Китай має підтримувати довіру споживачів, у тому числі пропонувати субсидії споживачам у короткостроковій перспективі, культивувати ринки нового типу – вуглецевий ринок, сприяти реструктуризації бюджету місцевих органів влади та створювати гнучку пенсійну систему, зазначає експерт.

Поєднання структурної реформи з боку пропозиції та розширення стратегії внутрішнього попиту принесе дивіденди від реформ. Китайська економіка відкриє нове джерело сили за виплатою трудових дивідендів країни, тобто дивідендів, що генеруються надвеликим єдиним ринком.

Відновлення економіки Китаю вступило у нову фазу, яка потребує нової політики. Макроекономічна політика КНР має бути розглянута у середньостроковій перспективі, заявив на форумі Лью Юаньчун, президент Шанхайського університету фінансів та економіки.

Print Friendly, PDF & Email